İnternet tarayıcınızı açtığınızda karşınıza mystartsearch.com adlı bir şey çıkıyor ve bu durum sizi sinir mi ediyor? Mystartsearch.com’u Internet Explorer, Google Chrome ve Mozilla Firefox’tan kaldırma için aşağıdaki açıklamayı okuyun ve verilen adımları uygulayın.

Mystartsearch.com Hakkında Açıklama ve Çözüm

Mystartsearch.com’u kalıcı olarak bilgisayarınızdan kaldırmanıza yardımcı olacağız. Ancak ilk olarak, “Mystartsearch.com nedir, bilgisayara nasıl ve neden bulaşır? açıklamaya çalışalım.

Mystartsearch.com bir tarayıcı korsan yazılımıdır. Bilgisayarınızda bir tarayıcı arama motoru olarak çalışır ve arama motorunu kullanırken birçok reklam ve sponsorlu bağlantı gösterir. Bu korsan yazılım, kullanıcıyı arama motoru olarak Mystartsearch.com’u kullanmaya zorlamak için kendisini tarayıcı ana sayfası olarak ayarlar.

mystartsearch.com kaldırma

Mystartsearch.com Bilgisayara Nasıl Bulaşır?

Genellikle indirme web siteleri veya istenmeyen ücretsiz yazılımlar aracılığıyla bilgisayara girer. Reklamlar üzerinden gelir elde eden şirketler, bu tür yazılımlarını üçüncü taraf web sitelerinde yer alan indirilebilir öğelere eklerler. Sonuç olarak, üçüncü parti indirme web sitelerindeki herhangi bir yazılımı indirirken ve yüklerken otomatik olarak bilgisayarınıza girerler.

Örneğin, online oyun oynamak için bilgisayarınıza flash player indirmek istediniz. Google gibi bir çevrimiçi arama motoruna girdiniz ve orada “flash player indir” araması yaptınız. Listelenen sonuçlardan birine tıkladınız ve flash player’ı indirip yüklediniz. Ancak nerede hata yaptınız biliyor musunuz? Bulunan sonuçlar arasından yanlış web sitesini tıkladınız! Bu web sitelerinde yer alan ücretsiz yazılımların çoğunda Adware denilen korsan reklam yazılımları yüklüdür.

Mystartsearch.com bilgisayarınıza bir kere yüklendiğinde, bilgisayarınızda birçok değişikliğe neden olur: varsayılan arama motoru, varsayılan tarayıcı, varsayılan ana sayfa ve DNS ayarları http://mystartsearch.com adresine yönlendirilir.

Teknik olarak tüm tarayıcılarınıza bir uzantı olarak kurulur ve tüm ayar haklarını devralır. Bilgisayarınıza yükledikten sonra, mystartsearch.com bir tarayıcıdaki tüm ayarlarını değiştirdiğinden, tarayıcı ayarlarının çoğunu değiştiremezsiniz.

Mystartsearch.com, bilgisayarınıza yüklerken oluşturulmuş birçok dosya, klasör ve kayıt defteri izi kalıntıları bırakır. Hatta, kendi kaldırma yardımcı programı ile bile onu kaldıramazsınız. Kasıtlı olarak, bu kalıntı izleri üzerinden tekrar gelebilmek için reklam yazılımını tamamen kaldırmaz.

Mystartsearch.com Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır?

 1. Başlat düğmesine tıklayın ve sonra Denetim Masası’nı tıklayın.
 2. Şimdi Programlar > Program ve Özellikler bölümünün altındaki Program kaldır seçeneğine tıklayın (Windows 7, 8, Vista). Windows XP için Program Ekle / Kaldır’ı tıklayın.Windows Program Kaldirma
 3. Ekranda yüklü tüm programları göreceğiniz bir pencere açılacak.
 4. Buradan Mystartsearch.com’u seçin ve kaldırın. (Not: Mystartsearch.com’u kaldırırken herhangi bir sorunla karşı karşıya kalırsanız, “Revo Uninstaller Tool’u kullanarak zorla kaldırabilirsiniz. Revo Uninstaller Tool’u indirmek için burayı tıklayın).
 5. Ayrıca bilmediğini ve şüphelendiğiniz tüm programları, önce arama motorunda arayıp ne olduklarını öğrenin ve eğer güvenilmeyen yazılımlar arasında yer alıyorlarsa bilgisayarınızdan kaldırın.

Mystartsearch.com İnternet Explorer’dan Nasıl Kaldırılır?

Giriş Sayfasından Kaldırma:

 1. Internet Explorer’ı açın ve ardından Araçlar menüsüne gidin (menü çubuğunu etkinleştirmek için bir kez “F10” tuşuna basın). Daha sonra Internet Seçenekleri’ni tıklayın.
 2. Ardından, açılan pencerede Genel sekmesinde yer alan Giriş sayfası bölümünde göreceğiniz www.Mystartsearch.com adresini silin ve onun yerine www.google.com.tr adresini yazın.
 3. Önce Uygula, ardından Tamam butonlarına tıklayın.ie giris sayfasi degistirme

Eklentilerden Kaldırma:

 1. Internet Explorer’ı açın ve ardından Araçlar menüsüne gidin (menü çubuğunu etkinleştirmek için bir kez “F10” tuşuna basın). Daha sonra Internet Seçenekleri’ni tıklayın.
 2. Açılan pencerede Programlar sekmesine tıklayın. Ardından Eklentileri Yönet butonuna tıklayın. Açılan pencerede yüklü olan tüm eklentilerin listesini görebilirsiniz.
 3. Şimdi Mystartsearch.com eklentisini devre dışı bırakın, ayrıca bilinmeyen / istenmeyen tüm eklentileri bu listeden devre dışı bırakabilirsiniz.

Mystartsearch.com Mozilla Firefox’dan Nasıl Kaldırılır?

Giriş Sayfasından Kaldırma:

 1. Mozilla Firefox’u açın, Araçlar menüsünden (Araçlar menüsü görünmüyorsa menü çubuğunu etkinleştirmek için bir kez “F10” tuşuna basın) ardından Seçenekler’e gidin.
 2. Açılan pencerede Genel sekmesine tıklayın ve ardından Başlangıç olarak adlandırılan ilk bölümde bakın.
 3. Başlangıçta bir Giriş Sayfası düzenleme kutusu göreceksiniz. Düzenleme kutusunda yer alan www.Mystartsearch.com’u silin ve yerine www.google.com.tr yazın.
 4. Daha sonra Uygula ve Kapat’ı tıklayın.
 5. Son olarak Firefox tarayıcıyı yeniden başlatın.

Eklentilerden Kaldırma:

 1. Firefox’u açın ve daha sonra Araçlar menüsüne gidin.
 2. Sol bölümde yer alan Eklentiler’e tıklayın.
 3. Sağ bölümde tüm yüklü eklentiler listelenecektir.
 4. Listeden Mystartsearch.com eklentisini bulun ve yanındaki Kaldır butonuna tıklayın.
 5. Ayrıca listedeki bilinmeyen / istenmeyen tüm eklentileri devre dışı bırakın veya kaldırın.

Mystartsearch.com Google Chrome’dan Nasıl Kaldırılır?

Giriş Sayfası ve Arama Motorundan Kaldırma:

 1. Google Chrome’u başlatın ve seçenekleri tıklayın (tarayıcının sağ üst tarafında bulunur). Ardından Ayarlar’ı tıklayın.Google Chrome Ayarlar
 2. Açılan yapılandırma sayfasında en alttaki Başlangıçta bölümünde yer alan “Belirli bir sayfayı veya sayfa grubunu aç” seçeneğini seçin ve Yeni sayfa ekle’ye tıklayın.
 3. Açılan kutucuğa www.google.com.tr yazın ve Ekle’ye tıklayın.
 4. Daha sonra diğer tüm sayfaları kaldırın.
 5. Aynı yapılandırma sayfasında Arama motorlarını yönet seçeneğine tıklayın.
 6. Tüm arama motorlarını silin, sadece www.goole.com.tr’yi varsayılan arama motorunuz olarak bırakın.

Eklentilerden Kaldırma:

 1. Google Chrome’u başlatın ve seçenekleri tıklayın (tarayıcının sağ üst tarafında bulunur).
 2. Ardından Diğer Ayarlar seçeneğini ve Uzantılar’ı tıklayın.Google Chrome Uzantilar
 3. Yüklü tüm uzantıları listeleyen bir yapılandırma sayfası açılacak. Burada Mystartsearch.com uzantısını kaldırmak için sağ tarafında yer alan çöp kutusu (google chrome uzanti kaldirma) simgesine tıklayın.
 4. Ayrıca bilinmeyen / istenmeyen uzantıların tümünü buradan kaldırın.

Mystartsearch.com Registry’dan Nasıl Kaldırılır?

 1. Klavyenizdeki Windows tuşu + R tuşlarına basarak Çalıştır kutusunu açın ve regedit yazıp Tamam butonuna tıklayın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresi açılacak.
 2. Kayıt defteri düzenleyicisinde, menü çubuğunda yer alan Düzen menüsüne ve ardından Bul… seçeneğine tıklayın. Kayıt defterinde herhangi bir dizeyi arayabilmeniz için bir pencere açılacak.kayit deftesi duzenleyicisi bul
 3. Arama kutusuna “Mystartsearch.com” yazıp Sonrakini Bul’u tıklayın.
 4. Arama sonucunda, Klasör / Değer ve Veri bölümlerinde Mystartsearch.com dizesini içeren her şeyi silin.
 5. Bir veriyi sildikten sonra bir sonraki sonuca geçmek için F3 tuşuna basın ve Mystartsearch.com içerenler için silme işlemini yapın.

Mystartsearch.com Başlangıç’tan Nasıl Kaldırılır?

 1. Klavyenizdeki Windows tuşu + R tuşlarına basarak Çalıştır kutusunu açın ve msconfig yazıp Tamam butonuna tıklayın. Sistem Yapılandırması başlıklı bir pencere açılacak.
 2. Msconfig penceresinde Başlangıç sekmesine tıklayın. Burada bilgisayarınız açılırken otomatik olarak başlayan tüm programların listesini göreceksinizSistem Yapilandirmasi Baslangic
 3. Listede Mystartsearch.com’u içeren tüm girdilerin işaretlerini kaldırın ve ardından tüm değişiklikleri uygulamak için Tamam’a tıklayın.

Hepsi bu kadar!

Mystartsearch.com kaldırma işlemlerini başarıyla tamamlamış olmanız gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?