Müşteri Temsilcisine Hızlı Bağlanma

1
208
Müşteri Temsilcisine hızlı bağlanma

Operatörünüz, hattınız ya da kullandığınız paket hakkında sorunlarınız için müşteri temsilcisine hızlı bağlanma bazen oldukça zorlu olabilir. Ardı ardına menüleri geçmeniz ve uzun kayıtları dinlemeniz gerekiyor. Bir yandan bunalmanıza bir yandan zaman kaybetmenize bir yandan da hattınızda yüklü olan dakikaları kaybetmenize neden olan bağlantı süreci için bazı püf noktaları bilmeniz işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bu rehberimizde de müşteri temsilcisine hızlı bağlanma konusunda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinden söz edeceğiz.

Müşteri Temsilcisi

Vodafone Müşteri Temsilcisine Hızlı Bağlanma

Eğer Vodafone üzerinden bir hat kullanıyorsanız, bu durumda herhangi bir sorunda müşteri temsilcisine ulaşmak için yapmanız gereken işlem “542” numarasını aramak olacaktır. Direkt olarak müşteri temsilciliğine ulaşacaksınız. Eğer başka bir operatöre bağlı bir hat üzerinden arama yapmak istiyorsanız bu kez ise “0542 542 00 00” numarasını çevirmeniz gerekiyor.

Tabii ki ilk aramanızda karşınıza çağrı merkezi için bölümler çıkacak. Karşılama, istediğiniz alana bağlanma için numaraların sayıldığı alanlar gibi. Müşteri temsilcisine hızlı bağlanma için ise seçeceğiniz numaralar belli. Bu numaralardan bahsetmeden önce, müşteri hizmetlerinin numarasını aşağı ekleyelim.

Vodafone Kullananlar için: 542

Diğer Hatlar için: 0542 542 00 00

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Geçme

 • Önce yukarıdaki numaralardan birini aramanız gerekecek.
 • Müşteri hizmetleri karşılaması bittikten sonra “0”ı tuşlayın.
 • Bir kez daha “0” ardından ise “3”e basın.

İstediğiniz saatte arayabileceğiniz müşteri hizmetlerinde bu şekilde direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Uzun uzadıya menüleri beklemenize gerek yok.

Müşteri Temsilcisi

 

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Gelelim Türk Telekom kullanıcılarının neler yapacağı kısmına. Yine Vodafone operatöründe olduğu gibi Türk Telefon işleyişi de hemen hemen aynı. Öncelikle müşteri hizmetlerini aramanız gerekecek. Bunun için yine iki farklı seçeneğiniz var. Eğer Türk Telekom kullanıcısıysanız, 500 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Eğer başka bir operatör üzerinden arama yapmak istiyorsanız, bu durumda da “444 1 444” nolu numarayı aramanız gerekiyor.

Türk Telekom Kullanıcıları: 444 1 444

Diğer Operatörlerden: 500

Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

 • Öncelikle “500” ya da “444 1 444” nolu numarayı arayın.
 • Karşılamadan sonra “1” tuşuna basın.
 • Sonrasında “6” tuşuna ve hemen ardından “0”a basın.
 • Bir menü daha gelecek yine “0”a basın.

Bu işlemle müşteri temsilcisine direkt olarak bağlanmayı başaramamışsanız, farklı alternatiflerimiz de var.

 • 444 1 500 numarasını arayın ve “6” ile hemen sonrasında “0”a basın
 • 444 1 500 numarasını aradıktan sonra direkt olarak “2” sonrasında “1” ve “0” numaralarına basabilirsiniz.

Bu numaralar üzerinden müşteri temsilcisine hızlı bağlanma işlemi oldukça kolay olacaktır. Tabii ki karşılama menüsünü geçmeyi beklemeniz gerektiğini hatırlatalım. Yine Türk Telekom için aradığınız numaraya da 7 gün 24 saat ulaşabileceğinizi de ekleyelim.

Müşteri Temsilcisi

Turkcell Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

En çok kullanılan operatörlerden biri olan Turkcell’e sıra geldi. Aslında bakarsanız yapacağınız işlemler çok değişmeyecek. Yine genel olarak aynı yolu izleyeceğiz. Burada sadece 1 artı daha olduğunu ekleyelim. Turkcell müşteri temsilcisine sesli komut ile doğrudan ulaşmak da mümkün. Öncelikle müşteri hizmetleri için arayacağınız numaralardan söz edelim.

Turkcell Kullanıcıları için: 532

Diğer Operatörler için: 0532 532 00 00

Müşteri hizmetlerine ulaşmak için bu numaralardan birini tuşlamanız gerekiyor. Ardından iki farklı seçeneğini olacak. İlk yöntem, tuşları kullanarak müşteri temsilcisine ulaşmak olacak.

 • Müşteri hizmetlerini arayın.
 • Karşılamayı geçin ve ardından “0” tuşuna basın ve müşteri temsilcisine bağlanın.

2.Yöntem

 • Yine müşteri hizmetlerini arayın. Ardından karşılama mesajını dinleyin ve sesli komut bölümünün gelmesini bekleyin.
 • Ardından “Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorum” demeniz gerekiyor.
 • Sonrasında yapacağınız işlemi söyleyin.

Müşteri temsilcisine hızlı bağlanma konusunda yapacaklarınız bu kadar ile sınırlı. Kullandığınız operatörlere göre işlem mini farklılıklar sunuyor olsa da genel hatlarıyla müşteri temsilcisine bağlanmak için gereklilik bu şekilde.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?