[toc]

Sinema tarihinin en uzun soluklu filmlerinden biri olan ve kitaplarından uyarlanmış sağlam bir hikayeye sahip olan Harry Potter efsanesi, sinema sektörü için geçtiğimiz yıllarda son buldu. Hikayesinde sona gelinen ve 2 parti halinde son filmi ile hayranlarının karşısına geçen yapım, şimdi ise mobil oyun olarak gelmeye hazırlanıyor. Harry Potter Hogwarts Mystery adı ile gelecek ve ilk olarak iOS platformlarına çıkacak olan oyunun, nasıl bir yapısı olacağı konusunda da önemli bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak yapımın, tanıtımı niteliğince bir fragman yayınlanarak Harry Potter Hogwarts Mystery oyunu için beklenen bilgiler verilmiş oldu.

Harry Potter Hogwarts Mystery Nasıl Bir Oyun Olacak?

RPG türünün mobildeki yeni temsilcisi olacağı açıklanan Harry Potter Hogwarts Mystery oyunu için hikaye kısmında da önemli detaylar paylaşılmış durumda. Harry Potter’ın doğuş yılları ile büyücülük okulunda geçirdiği başlangıç dönemini konu edinecek olan oyun, filmde yer aldığı gibi farklı karakterleri bulunduracak. Ana hatlarıyla seride iki farklı ırk seçimi yapabileceksiniz. İsterseniz cadılardan taraf olabilecek ya da isterseniz büyücülerden taraf olabileceksiniz. Karakterinizi özelleştirip hazırlayabileceğiniz oyunda ilerleme level mantığına dayanıyor. Yani özelleştirdiğiniz karakterinizi oyun içerisindeki becerilerinize göre sürekli olarak geliştirebiliyorsunuz.

Çoklu oyuncu desteğine sahip olacak ve sürekli bir mücadele ortamı sunacak olan Harry Potter Hogwarts Mystery oyununun, en büyük ayrıcalıklarından biri ise beraberinde evcil hayvanlarınızı da geliştirebiliyor olmanız. Harry Potter yapısını mobil üzerinden yansıtacak olan oyunun, daha ne gibi ayrıcalıklar sunacağı konusunda ise bilgiler zamanlar ortaya çıkacak.

Şimdilik sadece fragmanı yayınlanan yapımın, ne zaman yayınlanacağı konusunda bir açıklama gelmedi. Belirttiğimiz gibi ilk olarak iOS platformuna gelecek olan oyunun Android içinde çıkış yapacağı kesin olarak açıklandı. Fakat henüz fiyat konusunda ve benzeri konulardan detaylar açıklanmadı. Beklenti oyunun ücretsiz olacağı yönünde ancak yine de açıklamaları beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Aksesuar Üreticileri Şarjlı Kayışları için Artık Apple Watch'ın Gizli Portunu Kullanıyorlar

İlginizi Çekebilir: iOS Kullanıcıları Facebook Messenger Sorunuyla Karşı Karşıya

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?