Milli Uygulama PTT Messenger Ortaya Çıktı

0
77

PTT Messenger uygulaması bir süredir, gündemde olan milli bir uygulama olarak konuşuluyordu. Sonunda uygulama ortaya çıktı. Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında Başbakan Binali Yıldırım yeni uygulama PTT Messenger’ı kullandı. Zeytin Dalı Harekatı hakkında Korgeneral Metin Temel ile görüşen Başbakan Binali Yıldırım, böylelikle PTT Messenger uygulamasının ilk denemesini yapmış oldu. Peki, uygulamanın özellikleri belli mi?

PTT Messenger Uygulaması Ne Zaman Kullanılabilir Olacak?

Uygulamanın PTT Genel Müdürlüğü tarafından geliştirildiğini belirterek başlayalım. Platform konusunda bağımsız olan uygulama, Windows MacOS gibi işletim sistemlerinde kullanıldığı gibi tabii ki mobil platformlarda da kullanılıyor. Hem Android hem de iOS işletim sisteminde kullanılabilecek olan anlık mesajlaşma ve haberleşme uygulamasının oldukça güvenli olduğu da belirtiliyor.

PTT Messenger

Şimdilik uygulama hakkında elde edilen bilgiler bu kadar ile sınırlı. Öyle ki PTT Messenger resmi tanıtımı henüz yapılmadı ve özellikler detaylı olarak açıklanmadı. Henüz uygulama mağazalarına da uygulamanın eklenmediğini görüyoruz. Fakat bir yandan APK dağıtımlarının da resmi site üzerinden verildiği görülüyor.

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım’ın uygulamayı iPhone X modelinde denediğini de ekleyelim. Yani ilk deneme iOS işletim sistemi üzerinde yapıldı. Başbakan uygulama için “Bugün yaptığımız görüşme ile PTT Genel Müdürlüğü’müzün tamamen yerli ve milli imkanlar ile geliştirdiği haberleşme programının tanıtımını yapıyoruz” ifadelerini de kullandı. Milli uygulamanın detayları geldikçe haberimizi güncellemeye devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (5 Şubat)

İLGİLİ HABER:  iPhone XR Yeni Bir Güncelleme Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?