Yeni reklamında Microsoft, Apple’ın iPad Pro hakkında yapmış olduğu tanımlamalar ile fena halde dalga geçti. Yeni yayınladığı reklamında bizzat Siri’ye sorulan sorular ile Apple’a gönderme yapıldı ve alaya alındı.

Apple, haftalar önce yayınladığı bir reklamında iPad Pro’nun bilgisayardan farksız olduğuna, çok fazla benzerliklerinin olduğuna inandığını göstermişti. Apple’a göre iPad Pro bir bilgisayar ile aynı özelliklere sahip.

 

Tabi bu tanıma yaklaşmak kolay değil. Önce kalem ve klavye için yüzlerce dolar harcamanız gerekebilir.

 

Microsoft ise buna karşılık bir reklam yayınladı. Apple’ın reklamındaki bu düşüncesini eğlence konusu yapmakla kalmadı adeta alay da etti.

 

Microsoft iPad Pro ile Surface Pro 4’ün benzerliklerinin çok fazla olduğunu iddia eden Apple’a karşı bir reklam yayınladı.

 

Reklamda Microsoft’un Cortana programı, Siri’ye pek çok soru soruyor.

 

Siri’ye kibar bir şekilde ‘’Merhaba, bu parti niçin?’’ diye soran Cortana, Siri’den şu cevabı alıyor: ‘’ Artık benim de bir klavyem var. Şimdi senin gibi bir bilgisayarım. ‘’

 

Cortana daha üstün olduğunu düşünüyor. iPad Pro’nun Office sürümünü mü yoksa tam sürümünü mü çalıştırdığını da merak ediyor.

 

Tam bu noktadan itibaren de iki dijital asistan programının arasındaki atışmalar da kontrolden çıkıyor.

 

Reklam her ne kadar güzel görünse bile, Microsoft’un Surface Pro 4’ün klavyesi için de ek ücret talep ettiğini hatırlatmak da gerekiyor.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?