Microsoft Word Flow iOS Desteği Kapandı

0
49

Windows Phone işletim sistemi artık neredeyse tamamen son buldu. Kullanım oranları %1’in bile altına düşmeye başlayan Windows Phone işletim sisteminin hiçbir dönemde istenen seviyeye çıkamaması ve hiçbir dönemde başarı elde edememesi, Microsoft’un farklı hedeflerinin gündeme gelmesine neden olmuştu. Microsoft Windows Phone için yayınladığı ve bir hayli ilgi çeken uygulamaları, ekstra yazılımları diğer mobil işletim sistemleri içinde yayınlanmaya başladı. Teknoloji devinin bu adımıyla beraber diğer mobil işletim sistemleri için klavye uygulamasını da yayınlamıştı. Microsoft Word Flow adı ile yayınlanan klavye iOS işletim sisteminin en çok kullanılan klavye uygulamaları arasına girdi.

Microsoft Word Flow Dönemi Son Buldu

Hem tek elle yazma modları bulunan hem de akıllı tamamlama gibi özellikleri bulunan Microsoft Word Flow klavye uygulamasının mevcut iPhone klavyelerine göre daha işlevsel olduğu da görülmüştü. Yeni tema destekleri, arka plan değiştirme özellikleri, akıllı tamamlama sistemleri gibi birçok ekstra özelliği bulunan Microsoft Word Flow klavye uygulamasının ise artık son bulduğu açıklandı.

Microsoft Word Flow klavye

Klavye uygulamasının neden son bulduğu konusunda merak edilen sorular için açıklamalarda yapıldı. Hatırı sayılır bir oranda ilgi görmüş olsa da Microsoft’un bu ilgiden memnun olmadığı, bunun yanında artık Windows Phone uygulamalarına da tam olarak son vermeye başladığı, bunun içinde benzeri kararların gündeme geleceği belirtiliyor.

Ayrıca iOS 11 sonrasında açıkçası iPhone klavyelerinin de çok daha başarılı hale geleceği ve haliyle bu uygulamanın da kullanım oranlarının çok ciddi bir şekilde düşeceği de açıklandı. Microsoft tarafından bu konuda yapılan açıklamada ekstra olarak SwiftKey klavyelerinin de kullanıcılara önerildiğini belirtelim. Tabi iPhone kullanıcıları birçok Android modelinde kullanılan bu klavyeleri ne kadar tercih eder tartışılır.

İlginizi Çekebilir: The Rock x Siri: Güne Hükmet Beklenen İlgiyi Aldı

İLGİLİ HABER:  iPhone / iPhone X Yılbaşı Duvar Kağıtları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?