Microsoft Project xCloud Beta App Store’da Gözüktü

0
120
Microsoft Project xCloud

Bulut oyun servislerine karşı çok katı olan Apple, bu konuda kararlılığını ilk defa bozduğunda Microsoft ile bir anlaşma içerisine girdiği söylenmişti. İki firmanın şartlarda anlaşmak üzerine çalışmalar yaptığı ve Apple’ın kurallarını genişletme çabası içerisinde olduğu da belirtilen bilgiler arasındaydı.

Fakat Apple’ın her şeye rağmen Microsoft’un bulut oyun servisi Microsoft Project xCloud’a yeşil ışık yakması için bazı şartların yerine getirilmesi istendi. Yani Apple bu durumu kabul etmiş olsa da şartlı kabul etti.

Microsoft Project xCloud İlk Betası Yayınlandı

Görünen o ki Microsoft bir şekilde Apple’ın şartlarını yerine getirmeyi başarmış gibi duruyor. Çünkü Android sonrasında Microsoft Project xCloud uygulamasının App Store üzerinde beta olarak yayınlandığı ortaya çıktı.

Bazı test kullanıcıları seçilerek beta uygulamasını denemesi istendi. Yani şu an test ekipleri uygulamanın beta sürümünü test ediyor.

Görsellerle beraber ortaya çıkan yeni uygulamanın testlerinin başarılı olması ve Apple’ın şartlarını ihlal eden başka bir durum olmaması halinde, herkes için bulut oyun uygulaması yayınlanmış olacak.

Microsoft Project xCloud

iOS ve iPadOS işletim sistemi için yayınlanacak olan uygulama, nerede olursanız olun Xbox oyun konsollarının oyunlarını oynamanıza izin verecek. Uzaktan erişimle oyunları oynayabileceksiniz ki burada oyun sınırı da olmayacak. Microsoft’un sisteme eklemiş olduğu her oyunu oynayabileceksiniz. Bunun için sistem gereksinimlerinin karşılanması gibi bir durum da önemli değil.

Microsoft Project xCloud uygulamasının oyun severler için şimdiden heyecan yarattığı kesin. Çok kısa bir süre önce Xbox Remote Play uygulaması da iOS cihazlara gelmiş ve Microsoft ile Apple arasındaki ortaklığın ilk adımı atılmıştı.

Bulut oyun servislerine karşı bu kadar ön yargılı olan Apple’ın Microsoft ile bu konuda da anlaşma yapmış olması iki firmanın bağlarını da güçlendirecektir. Her şeye rağmen çok emin de konuşmamak gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Neden Tercihiniz Olmalı, Microsoft ve Google'dan Niye Üstün?

Test aşamasında yaşanacak olan bir sorun Microsoft Project xCloud uygulamasının iOS açısından iptal edilmesine ya da ertelenmesine neden olabilir. Herkes için uygulama yayınlandığı zaman, hem daha fazla bilgi verebileceğiz hem de deneme fırsatı elde edeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?