Microsoft Office Touch Bar Güncellemesi Yayınlandı

0
33
Word Focus

Touch Bar teknolojisi MacBook serisi ile beraber artık başlı başına yeni bir teknoloji olarak gündem olmaya başladı. Öncelikle Apple’ın MacBook Pro serisinde kullanarak bir ilke imza atan marka bunun dışında şimdilerde iPhone 8 ve iPad tabletleri içinde bu teknolojileri sunmaya hazırlandığını da söylemek gerekiyor.

Tüm bunlarla beraber her geçen gün Touch Bar sistemi için uygulamalarında desteği biraz daha artıyor. Bu noktada en kapsamlı çalışmalardan birisini yapan markalar arasında ise Microsoft ilk sıralarda geliyor. Kısa süre önce mail servislerini iOS sürümleri için güncelleyen Microsoft’un bunun dışında şimdide Touch Bar için yeni hamlesi geldi.

Word Focus Özelliği Geldi

Şimdilerde beta sürümleri ile beraber yayınlanmaya devam eden güncellemeler ise Office programları için yayınlandı. Microsoft tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Office programlarına Touch Bar desteği eklendi.

Bu destek sayesinde artık kullanıcıların çok daha rahat Office programlarını da kullanabileceğini de belirtelim. Özellikle Word için yayınlanan güncelleme ile beraber Word Focus adı verilen bir özellik ortay çıktı.

Word Focus güncellemesi

Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar MacBook üzerinde Word kullanırken gözü yormayan sadece beyaz kağıt ekranı kullanabilecek. Dikkati dağıtan tüm detayların ortadan kaldırılacağı öğrenilen yeni mod ile beraber Word araç çubukları ise doğrudan Touch Bar üstüne taşınacak. Bu şekilde ana ekranda sadece çalışma kısmı gösterilirken Touch Bar üzerinde geri kalan tüm araçlarda gösterilmiş olacak.

PowerPoint İçin Yeni Güncellemeler

Söz konusu güncellemeler ile beraber sadece yenilenen Word olmadı. Bunun dışında Paint ve PowerPoint uygulamaları içinde yeni güncellemeler yayınlandı. Bu güncelleme iler beraber ise PowerPoint sisteminde de artık sunumlar arasında geçiş yapmak için ya da sunumlar arasında düzenleme pencereleri açmak için Touch Bar kullanılabilecek.

Şu an geliştirilmeye devam eden güncellemelerin diğer Office serileri içinde yayınlanmaya devam edeceği de belirtiliyor. Ayrıca Microsoft’un Skype gibi uygulamaları için de yeni bir Touch Bar sistemi düşündüğünü de ekleyelim.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?