Microsoft’un Office uygulamaları, bu alanda en çok kullanılan ve lider uygulamalar olarak biliniyor. Yıllardan beridir en çok kullanılan uygulamalar olan Office uygulamaları, artık sadece masaüstü sürümünde ön plana çıkmıyor. Yapılan geliştirmeler ve yayınlanan ayrıcalıklar sayesinde mobil sürümlerinde kullanım oranları bir hayli artış gösterdi. Hatta geçtiğimiz günlerde mobil uygulamaların indirilme sayısının 500 milyon barajını geçtiğini bile duyduk. Microsoft ise bu konuda geliştirmelerine sürekli olarak devam ediyor. Firma son olarak Microsoft Office Lens sistemi için bir güncelleme yayınladı. İlk olarak iOS sürümü için yayınlanan güncellemenin detaylarına geçelim.

Microsoft Office Lens Metin Açıklamaları Güncellemesi

Yeni güncellemeye geçmeden önce, bilmeyenler için Microsoft Office Lens uygulamasından hızlı bir şekilde bahsedelim. Microsoft Office Lens, fotoğraflarınızı belgelere çevirmenizi sağlayan bir uygulama. Fotoğraflarınızı PowerPoint, Word ya da PDF formatlarına çevirmenize izin veren uygulama, bu düzenlemeler sonrasında belgeleri kayıt etmenizi de sağlamakta. Bu yönüyle bir hayli kullanılan uygulamanın şimdi ise metin açıklamaları özelliği aldığını gördük.

Microsoft Office Lens

Microsoft Office Lens metin açıklamaları güncellemesinden sonra artık fotoğrafların üzerine yazı yazmak ve bu yazıları düzenlemekte mümkün hale geldi. Açıkçası uygulamanın kullanılabilirliği bir hayli arttırılmış oldu. Metin açıklamalarının ne kadar başarılı çalışacağı ise zamanla ortaya çıkacak. Yeni güncelleme sadece iOS işletim sistemi içinde yayınlanmış değil. Güncellemenin ayrıca Android işletim sistemi içinde yayınlandığını ekleyelim.

Metin açıklamaları özelliğini kullanıma alan yeni güncellemenin, uygulamada bazı kararlılık düzenlemeleri yaptığını da ekleyelim. Özellikle dönüştürme işlemleri sırasında yaşanan kelime hatalarının önüne geçecek bir dizi düzenleme yayınlanmış durumda. Güncellemeyi yüklemek için tek yapmanız gereken resmi uygulama mağazasını ziyaret etmek. Ardından güncelleme otomatik olarak yüklenecektir.

İlginizi Çekebilir: AirPods için Özel Taşıma Kılıfı AirSnap

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?