Mail servisleri içerisinde en uzun soluklu sevişlerden biri olan Hotmail, yerini Outlook servisine bıraktıktan sonra Microsoft, bu alanda çok daha fazla özen göstermeye başladı. Hem standart internet tarayıcısı üzerinden kullanımlarda hem de mobilden uygulama sürümünden kullanımlarda, birçok iyileştirme ve güncelleme yayınlanmaya başladı. Özellikle kullanıcıların daha çok mobil üzerinden mail servislerini kullandığını gösteren araştırmalardan sonra Microsoft’un çok kısa aralıklarla yeni güncellemeler yayınladığını gördük. Tabi şunu da kabul edelim ki Gmail ile karşılaştırdığımızda henüz yeni kurulan bir servis olarak değerlendirilebilecek kadar eksik olduğunu da görebiliyoruz. Güncellemelerle giderek bu açık kapatılıyor. Son olarak dün itibariyle iOS Outlook uygulaması bir güncelleme daha aldı. Hemen güncellemenin özelliklerine daha yakından bakalım.

iOS Outlook Yenilikleri

Hesap Geçişleri Çok Daha Başarılı: Yeni güncellemeden önce diğer mail servisleri ve en önemlisi de iOS Outlook hesabınız üzerinden çalıştığınız Office 365 hesapları arasında doğrudan geçiş sistemi kullanılamıyordu. Haliyle bildirimlerden tutun, yeni pencere açma işlemlerine kadar sorunlar yaşıyorduk. Güncelleme sonrasında neyse ki bu sorun düzeltilmişse benziyor. Artık kullanıcılar sol menüde yer alan açılı menü sekmesine basıp, ardından da bu ekran üzerinden geçiş yapmak istedikleri hesaplarını seçebiliyor.

Doğrudan Satır İçi Cevaplama: Yeni sistemle beraber iOS Outlook cevap sistemi de değişiyor. Artık kullanıcıların gönderdikleri mesajları tam olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca kullanıcıların ardı ardına gönderdiği mesajları da çok daha kolay bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Bunun dışında bir mesaja cevap verirken sadece satır içerisinde @ işaretinden yardım alarak iletişime geçeceğiniz kullanıcılara gönderim sağlayabiliyorsunuz. Kısacası sistem çok daha pratik hale getirilmiş durumda.

Arama Özelliği: Bir diğer önemli değişiklik de arama özelliği. Microsoft bu konuda eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Özellikle geçmiş mailleri ararken epey bir sıkıntı çekiyorduk. Yeni güncelleme sonrasında eklenen arama bölümü ise bu sorunu tamamen çözüyor. Artık kullanıcılar istedikleri mailleri doğrudan kısaltmalarla arayabilecek ve yeni mail sisteminde sık kullanılan kullanıcıların profilleri de arama bölümünde görüntülenecek.

İLGİLİ HABER:  Microsoft Surface Pro 5 Yeni iPad Serisine Rakip Olacak

iOS Outlook güncellemesi şu an için yayınlandı. Android içinse bir süre daha beklemek gerekiyor. Güncellemeyi doğrudan App Store üzerinden yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Görme Engelliler için Harika iPhone Uygulaması Seeing AI

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?