Apple’ın Hello Again etkinliği sonunda yapıldı. Uzun süredir büyük merakla beklenen etkinlik geçtiğimiz günlerde canlı yayın ile birçok ülkeden takip edildi. Dünya genelinde merakla beklenen etkinlikle beraber Apple bu sene iPhone 7 serisinden sonra en çok konuşulan iki yeni ürününü daha tanıttı. iMac ve yeni seri MacBook Pro bilgisayarlarını tanıtan Apple, tüm bu tanıtımlarla beraber bir kez daha teknoloji dünyasında gündem oldu.

Yeni tanıtılan tüm bu ürünler arasında en çok ilgi çekeni ise MacBook Pro oldu. Apple’ın merakla beklenen bilgisayar serisi MacBook Pro tanıtımında Apple’ın dokunmatik bardan yeni ekran teknolojilerine, harici ekran kartlarından i7 serisi işlemcilere kadar birçok yeniliği kullanıcılara sunduğunu da söylemek gerekiyor. Tüm yeni özellikleri ile büyük oranda beğeni toplayan Apple’ın yeni seri bilgisayarları ise rakiplerini rahatsız etti.

microsoft-surface-pro

Microsoft Surface Satışını Arttırmak İstiyor

Bu noktada Apple’ın en büyük rakiplerinden biri olan Microsoft’un da yeni seri Microsoft Surface cihazlarını tanıtması iki firma arasındaki rekabetinde bir hayli artış göstermesine neden oldu. Yaptığı tanıtımda Apple’a göndermeler yapan ve kullanıcıların kendilerini tercih etmek isteyen Microsoft, yeni nesil cihazları için Apple’ı geride bırakmak konusunda yeni adımlar atmaya başladı.

Kullanıcıları yeni MacBook Pro cihazlarının yerine Microsoft Surface cihazlarını tercih etmesini isteyen Microsoft başlattığı yeni kampanyada artık eski MacBook serilerini toplamaya başladı. Yapılan kampanya ile beraber Microsoft Surface için eski MacBook bilgisayarlarını getiren kullanıcılara tam 650 dolar indirim yapılacağı açıkladı.

Eski serileri değişime sokacağını ve 650 dolar gibi bir indirim yapacağını açıklamasıyla beraber Microsoft Surface satışları nasıl değişir bilinmez ama alınan bu kararın iki firma arasındaki rekabeti biraz daha arttıracağı da kesin. Zira Microsoft tarafından atılan tüm bu adımlara karşılık Apple’ın da bir karşılık vermesi bekleniyor. Tabi bu karşılık nasıl olacak? Yine satış fiyatları ilke ilgili bir kampanya mı söz konusu olur? Tüm bunlar için Apple’ın atacağı adımları takip etmek gerekli.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?