Microsoft Hesabımda Kayıtlı Cihazları Nasıl Kaldırabilirim?

0
90
Microsoft’tan Apple’a Alaylı Cevap

 

Microsoft firması Windows 8 ve Windows 10 ile kullanıcılara birçok yeni özellikleri sunmaya başladı. Bu özellikler ile birlikte kullanıcılar bu yeniliklerden oldukça memnun olmuşa benziyor. Bu yeniliklerin başında özellikle kullanıcıların Microsoft hesapları ile işletim sistemlerine girebilmeleri birçok kolaylıkları da beraberinde getirmiştir. One drive yedekleme sistemlerine direk bağlantı ya da bir bilgisayardan bir başka bilgisayara bağlantı yapabilme özelliği ile dikkat çekmektedir. Bu yeni uygulamalar artık android cihazlarda da kullanılabilecek. Bu özellik ile kullanıcı akıllı cihazlarına Microsoft hizmetine kurabilecektir. Bu hizmet ile birlikte android cihazlardan birçok cihaza kolaylıkla bağlanabileceklerdir. Microsoft hesabına bu şekilde birden fazla cihaz tanıtılabilecektir.

Microsoft’tan Apple’a Alaylı Cevap
          

Ancak birçok kullanıcı bu giriş yapılan fazla cihazları kaldırmak isteyebilirler. Yeni bir cihaz eklenmek istendiğinde ya da Microsoft hesabında kullanmak istemedikleri cihazları kaldırabilirler. Bunu yapmak için öncelikle internet tarayıcısından Microsoft sitesine giriş yapılır. Microsoft sitesine girdikten sonra da Microsoft hesabına giriş yapılır. Kullanıcılar Microsoft hesabına giriş yaparken bilgisayarlarında ya da diğer cihazlarda tanımlı olan mail adresleri ile giriş yapmak zorundadırlar. Tanımlı mail adresi ile hesaba giriş yaptıktan sonra hesap kontrol kısmına giriş yapılır.

Bu işlemi yapabilmek için üst menü de yer alan değerler kullanılır. Üst menüde yer alan cihazlar bölümüne giriş yapılır. Buraya giriş yapıldıktan sonra yer alan sekmede cihazlar bölümüne giriş yapılmaktadır. Buraya giriş yapıldıktan sonra Microsoft hesabına tanımlı tüm cihazların listesi çıkar. Bu liste açıldığında kaldırılması istenilen cihazın üzerine gelerek cihazı kaldır butonuna basılarak istenilen cihaz kaldırılabilir. Cihazı kaldır dedikten sonra bir onay mesajı gelecektir. Bu onay mesajına da tamam dedikten sonra cihaz tamamen kalkmış olacaktır.

 

İLGİLİ HABER:  Apple Pay için Yeni Videolar Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?