Microsoft Haber

MSN.com sitesini çok fazla kişi hatırlamaz. İlk olarak 1995 yılında kullanıma giren ve haber servisi olarak gösterilen adres, kısa süre içerisinde önemli bir kaynak olarak değerlendirilmeye başlamıştı. Ancak o dönem internetin bu kadar yaygın olmaması ve haber kaynağı olarak internetin çok kullanılmaması, servisin adının çok duyulmamasına neden oldu. Ancak hemen sonrasında gelen MSN Messenger haberleşme uygulaması bir dönemin en çok konuşulan uygulamalarından biri olmuştu. Dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olsa da servisin günümüz sosyal medya uygulamalarına yenik düştüğünü de söylemek gerekiyor. İşte tüm bu uygulamaları yeniden hatırlamamızı sağlayacak adım ise Microsoft tarafından geldi ve Microsoft Haber uygulaması geri döndü.

Microsoft Haber Uygulaması Yayında

Uygulamanın amacı adından da anlayabileceğiniz gibi haber akışları sunmak. 1000’den fazla lisanlı yayındı ve 3000 rakamından daha fazla editörle beraber hayata geçirilen servis. Hem doğru hem de en hızlı bir şekilde haber akışlarını kullanıcılara sunmak adına tasarlanmış diyebiliriz. Servisin yapay zeka desteği olması ise bu alanda en çok öne çıkan özelliği olacak.

Microsoft Haber

Firma tarafından yapılan açıklamalara göre oluşturulan yapay zeka gün içerisinde 100 binden daha fazla içeriği tarama kapasitesine sahip. Hal böyle olunca sürekli olarak serviste bir haber akışının oluşacağını da söyleyebiliyoruz. Hem iOS hem de Android için yayınlanan servisin şu an için indirilebilir durumda olduğunu da ekleyelim. Servisin ne kadar popüler olacağı ve kullanıcılar tarafından ne derece başarılı bulunacağını ise tabii ki zaman gösterecek. Ancak şimdilik gelen ilk tepkilere bakacak olursak yorumların oldukça olumlu devam ettiğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Yardım Sistemini Değiştiriyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?