Microsoft’un en başarılı işletim sistemi olan Windows 10 işletim sistemi, önemli dönem noktalarına sahne olmuş bir seri olarak ünlenmişti. Markanın yazılım alanında en başarılı çalışmalarından biri olan Windows 10 işletim sisteminin, en büyük yeniliklerinden birisi de Edge tarayıcı oldu. Uzun yıllardır kullandığımız Internet Explorer tarayıcının yeni yüzü olan Edge tarayıcı, Microsoft için yeni bir dönemin başlangıcı olarak değerlendirilmişti.

Tarayıcı teknoloji konusunda Explorer’a göre çok daha başarılı olan Edge tarayıcının, bu yapısına rağmen istenen kullanım oranlarına çıkamadığını gördük. Microsoft ise tarayıcısını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için yeni çalışmalar yapmaya başladı. Firma son olarak tarayıcının mobil sürümünü yayınladığını duyurdu.

Edge Mobil Sürüm Artık Kullanımda

En az masaüstü sürümü kadar zengin bir sürüm olarak yayınlanan yeni tarayıcının, birçok yeniliği de beraberinde getirdiği görülüyor. İlk olarak tarayıcının okuma listelerini mobil sürüme taşıdığını görüyoruz. Okuma listeleri ise tek ayrıcalık değil. Bunun dışında yeni sekmelerin detaylı gösterimleri ve sık kullanılan sekmelerin zenginliği de tarayıcının mobil sürümüne eklenmiş durumda.

iOS Edge

Bu yenilikler daha kullanışlı bir mobil tarayıcı ile karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. Sadece özellik bakımından değil, tema kısmında da yeniliklerle gelen tarayıcı gözü çok daha az yoran bir temaya sahip olarak geliyor.

Beyaz ışık etkisi bir hayli düşürülen Edge mobil sürümünün, hemen hemen tüm masaüstü tarayıcı özelliklerine de sahip olarak geldiğini ekleyelim. Testlerin tamamlanmasının ardından dün itibariyle yayınlanan yeni tarayıcının ücretsiz olarak dağıtıma çıktığını da ekleyelim.

iOS Edge tarayıcı indirme linki

İlginizi Çekebilir: macOS High Sierra Güvenlik Açıkları Kapatıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?