Microsoft Edge Beta iOS Sürümü Güncellendi

0
76
Microsoft Edge Beta

Tarayıcı konusunda önemli değişiklikler yaparak gündeme gelen Microsoft, masaüstü sürümlerinde istediğini almayı başardı. Edge tarayıcının kullanım alanlarını ve kullanıcı kitlesini geliştirmeyi başaran markanın, şimdi ise gözünü mobil sürümlere diktiğini gördük. Son olarak Microsoft Edge Beta sürümünün iOS için güncellendiği haberini aldık.

Tarayıcının ne kadar başarılı olacağı ya da ilerisi için ne kadar umut gösterdiğini ortaya koyan yeni güncellemeyle beraber önemli detaylar ortaya çıkmış oldu. Hemen Microsoft Edge Beta iOS güncellemesi için detaylara geçelim. Bakalım yeni güncellemeyle beraber tarayıcıya ne gibi artılar geliyor.

Microsoft Edge Beta Sürüm Yenilikleri

İlk değişiklik uygulamanın ikonlarında karşımıza çıkıyor. Okuma listeleri başta olmak üzere, kitaplar, geçmiş gibi ögelerin bulunduğu ikonların üst bölümden, daha kullanışlı olan alt kısma taşındığı görülüyor.

En alt kısımda ikonların daha kullanışlı hale geldiğini ve Microsoft Edge Beta sürümünün tasarımının biraz daha değiştiğini söylemek mümkün. Ayrıca simgeler için beklenenin üzerinde bir büyüme gerçekleştirildiğini de ekleyelim. İkonların boyutunun büyümesi hem tasarımı zenginleştiriyor hem de okuma işlemini kolaylaştırıyor.

Microsoft Edge Beta

Bunun dışında ayar menülerinin de zenginleştirildiğini de söylemek gerekiyor. Yeni ayar menüsü olarak karşımıza çıkan menünün, tema ayarları gibi bir dizi yeniliği içerisinde barındırdığını da ekleyelim. Yeni menünün ne gibi artıları olduğunu beta sürümünü test ederek görebilirsiniz. Şimdilik sadece Microsoft Edge Beta güncellemesi iOS için yayınlanmış durumda.

Bunun dışında güncellemenin Android işletim sistemi içinde yayınlanması bekleniyor. Ancak Android işletim sistemi için bir süre daha beklemek gerekiyor. Henüz güncellemenin Android için kaç ay süreceği konusunda bilgiler verilmiş değil. Muhtemelen önümüzdeki ay güncelleme konusunda ilk detaylar açıklanacak.

İlginizi Çekebilir: App Store Geliştiricilerinden Apple’a Mektup

İLGİLİ HABER:  Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (20 Şubat)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?