Microsoft Edge, Apple M1 İşlemci için Güncellendi

0
75
Microsoft Edge

Apple M1 işlemcisi, şimdi değil ama yakın zamanda piyasanın en iddialı işlemcilerinden biri olacak. Zaten performans olarak öyle ama uygulama desteği konusunda işlemcinin biraz daha yol alması gerekiyor. Bu konuda da her gün yeni haberler gelmeye devam ediyor. En son Microsoft Edge tarayıcı için sevindirici bir haber yayınlandı ve Apple bir kanattan daha destek almış oldu.

Edge için macOS ARM64 desteği açıklanmış oldu ama tabii ki bu konuda da bilinmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmakta.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.4, iPhone’a Kamera Uyarısı Sistemi Getirecek

Microsoft Edge Tarayıcı için M1 Destekli Beta Sürümü Yayınlandı

Resmi Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre artık M1 için destek verilecek ama şu an için bu tarayıcı beta olarak yayınlanmış durumda. İsteyen kullanıcılar beta programında tarayıcı kullanabiliyorlar ve sorunsuz bir şekilde macOS ARM64 deneyimini elde edebiliyor.

Burada önemli olan kısım Microsoft Edge tarayıcı için kararlı sürümün ne zaman yayınlanacak olması. Bunun için kesin bir tarih paylaşımı ya da bilgilendirme açıklama yapılmış değil.

Microsoft Edge

Sadece şu var ki Microsoft genelde test süreçlerini çok uzun tutmuyor. Yani M1 işlemciler için tam uyum gösteren tarayıcının final sürümü de yakında gelecektir. Aynı şey Microsoft’un diğer uygulamalarında da karşımıza çıktı. Mesela Office programları için de aynı durum geçerli olmuştu.

Çok kısa bir beta sürecinden sonra tam uyumlu olan Office programları yayınlanmıştı. Senaryo muhtemelen aynı şekilde devam edecek. Edge tarayıcı için de aynı şey geçerli olacak ve kısa sürede final serisi gelmiş olacak.

İLGİLİ HABER:  Sınırlı Süre ile Ücretsiz 7 Muhteşem iPhone Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?