Microsoft Cortana İçin iPad Desteği Açıklandı

0
67

Microsoft’un Windows 10 sonrasında sunduğu sanal asistanı Cortana, bilgisayarlarda kullanım alanlarını bir hayli genişletmeye başladı. Uygulamanın sadece Windows 10 üzerinde kullanım oranları bile hatırı sayılır bir seviyeye ulaştı. Fakat Microsoft, sanal asistanı için sadece bilgisayar sınırlarında kalmak istemedi ve sanal asistanını mobil platformlar içinde yayınladı.

Son olarak 2015 yılında iPhone modelleri için sanal asistanın yayınlandığını gördük. Tabii ki geliştirme süreci devam eden ve iPhone modellerinde yeni yetenekler kazanan sanal asistan için gelişim süreci de sonuç verdi. Bu kez sanal asistan iPad modelleri için yayınlandı.

Microsoft Cortana iPad Versiyonu İle Neler Değişiyor?

Bugün yayınlanan yeni güncellemeyle beraber artık geniş ekran desteğini aldığı açıklanan sanal asistanın, iPad modellerinde de sıkıntısız bir şekilde kullanılabileceği açıklandı. Özellik kısmında ise iPhone modellerine göre pek bir fark sunulmadı. Sadece yeni güncellemeyle beraber gelen bazı değişiklikler söz konusu.

Microsoft Cortana

İlk değişiklik ses algılama teknolojisinde karşımıza çıktı. Bu alanda Microsoft’a bazı eleştiriler vardı. Marka bu eleştirileri dikkate almış olacak ki ses algılama teknolojisinde bazı iyileştirmeler yapıldı. Bunun dışında hız konusunda da önemli değişiklikler görüyoruz. Donma sorunları ve takılmaların geride bırakıldığı sürüm, genel hız artışı konusunda da %20’lik bir artış sunuyor ve bu artış oranı Siri ile aradaki farkı kapatmaya yetmiş gibi gözüküyor.

Tüm bu değişimleri ile olumlu yorumlar toplamayı başaran Microsoft Cortana, iOS kullanıcılarının da yavaş yavaş alternatiflerinden biri haline gelmeye başladı. Firmanın bu konuda yaptığı açıklamalar ise oldukça önemli. Öyle ki firma, geliştirme sürecinin bitmediğini ve daha birçok düzenlemeler yapacaklarını belirtti. Yani Siri ile Microsoft Cortana arasındaki yarış kızışarak devam edecek gibi duruyor.

Uygulamanın Linki

İlginizi Çekebilir: iPhone Pil Değişimi İçin Önemli Gelişmeler Yaşanabilir

İLGİLİ HABER:  Apple'dan Yeni iPhone Lightning Dock

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?