Merakla Beklenen iPhone 7 ne zaman çıkacak belli oldu

Türkiye’de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ne zaman çıkacağı büyük bir merak konusuydu. Bu iki modelin Türkiye çıkış tarihleri de nihayet açıklandı. Operatörlerce ön sipariş ile birlikte çıkış tarihleri de duyuruldu.

Apple’ın yepyeni model telefonu iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’ın beklenilen günü geliyor. Bilindiği gibi Apple bu modelinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çıkışını gerçekleştirmişti. İngiltere ve Avrupa’nın diğer ülkelerine sırayla uğrayarak çıkış gerçekleşecek. Peki tüm bu çıkış sırasına göre Türkiye’de ne zaman çıkış yapacak?

Operatörler Açıkladı

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için gün saymakta olanlara müjdeli haberi operatörler verdi. Sosyal medya aracılığıyla yapılan açıklamalara göre bu iki modelin ön siparişleri 7 Ekim 2016 tarihi itibariyle başlayacak. 14 Ekim 2016’da ise cihazların satışı başlayacak. Peki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için fiyatlar hangi düzeyde olacak?

Fiyatlar Nasıl Olacak?

Fiyatlar hakkında operatörlerden herhangi bir açıklama henüz gelmiş değil. Ancak ön siparişten bir ya da iki gün öncesinde fiyatların da açıklanması bekleniyor. Ancak geçtiğimiz yıllardaki iPhone tecrübelerine dayanarak kontratlı planların daha ön planda olacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizde yabancı markalı telefonlara taksit kısıtlanması uygulanıyor. Bu nedenle telefonu peşin olarak almak istemeyen kullanıcılar için kontrat yapmak son çare olarak gözüküyor. Tabi fiyatın ne olacağı da açıklandıktan sonra ödemede tercihin ne olacağı görülecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?