Mat Siyah MacBook Modeli için Hazırlıklar Başladı

0
78
Mat Siyah MacBook

Mat Siyah MacBook, çıkış yapsa birçok kullanıcının ilk tercihi olacak bir cihaz. Bunu nereden mi tahmin ediyoruz? Geçmişe dönüyoruz. iPhone 7 modellerinde sunulan siyah renk seçeneğini hatırlayalım.

O dönem çiziliyor falan filan dense de siyah renkli iPhone, satış rekorları kırdı. Yıllar içerisinde iPhone modellerine çok farklı renkler geldi. Fakat Mac modelleri genelde sabit tutuldu. Genelde gördüğümüz gri tonlar. Bunun çok dışına çıkmayan Apple’ın sonunda perdeleri kaldıracağı söyleniyor.

Yeni yapılan patent başvurusunda siyah renkli bir Mac modelinin gündeme getirildiğini görüyoruz. Şimdiye kadar neden böyle bir renk sunulmadığı konusunda da bazı bilgilerin bulunduğunun altını çizelim.

Mat Siyah MacBook Nasıl Gözükür? Ne Zaman Gelir?

Patent başvurusunda Apple, taşınabilir cihazlarda siyah rengin sunulmasının zor olduğunu ve bunun yerine genelde koyu gri renk seçeneklerinin tercih edildiğini vurguluyor. Aynı patent belgelerinde bu durumu aşmak ve gerçek bir siyah görüntüsü elde etmek için markanın, ışığı minimum seviyede yansıtacak olan özel bir yüzey çalışması içerisinde olduğu söyleniyor.

Işığı çok az seviyede yansıtacak olan bu özel yüzey, mat siyah bir görüntü elde edilmesini sağlayacak. Bir nevi bu tür ürünlerde gerçek siyah kullanılacak deniyor. Mat bir tona sahip olacağı söylenen yüzeyin ise ilk defa MacBook modellerinde kullanılacağı söylenmekte.

Mat Siyah MacBook

Yeni cihazların ne zaman çıkacağı ya da bu renk seçeneğinin ne kadar aktif kullanılacağı konusu ise netlik kazanmamış olan kısımlar arasında yer alıyor. Sadece bir patent üzerinden yola çıkarak bu cihaz bu sene ya da önümüzdeki sene gelecek demek yanlış olur. Apple daha önce de çok sayıda patent aldı.

Akıllı gözlük adı verilen bir gözlük için sayısız patent alındı ve yıllarca patent dosyaları ortaya çıkmaya devam etti ama hala akıllı gözlük gelmedi. Bu en güzel örneklerden bir tanesi. Patentleri alınan yeni yüzeyli Mac modellerinin önümüzdeki yıl da geldiğini görebiliriz hiç çıkmadığını da görebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone Kullanıcıları İçin Çok Önemli Haber

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?