MagSafe Bağlantısı İçin Yeni PAtent Ortaya Çıktı

0
31

Apple’ın patent başvuruları teknoloji devinin bundan sonraki aşamalarda nasıl yenilikleri kullanıcılara sunacağını gösteriyor. Son dönemde ise markanın aldığı patentlerin sayısının sürekli olarak artış gösterdiğini görebiliyoruz. Hemen her patent çalışmasını ürün olarak piyasaya sürmüyor olsa da markanın bu çalışmaları yeni seriler hakkında detaylı bilgi sağlayabiliyor. Son olarak bu noktada AirPods kulaklıkları için bir yeni bir kılıf patenti alan Apple’ın kulaklıklarını artık su geçirmez kılıflarla güçlendireceğiniz duymuştuk. Bu patentlerin ardından ise Apple’ın şimdide eski teknolojilerinden birine geri dönüş için özel bir patent aldığı ortaya çıktı. Daha önce MacBook serilerinde kullanılan MagSafe sistemini geri getirmek için çalışmalarına başladığı öğrenilen Apple’ın yeni sistem için yaptığı patent başvurusu da ortaya çıktı.

MagSafe Dönüştürücü Kullanılacak

Apple’ın yeni patent görsellerine göre bakacak olursak MagSafe bağlantıları doğrudan MacBook bilgisayarları üzerinde çalışmayacak. Bunun yerine MacBook ile MagSafe bağlantısı için bir dönüştürücü kullanılacak. Zaten patent görselleri de bu dönüştürücü cihazlarına ait. Apple’ın yeni dönüştürücülerinde kullanılacak olan sisteminde mantığı oldukça basit.

MagSafe -bağlkantı

Patent görsellerine göre ele alacak olursak yeni MacBook serisinin USB Type C bağlantısına bir dönüştürücü takılacak. Bağlantı noktalarına takılacak olan yeni dönüştürücüler bir diğer ucunda ise MagSafe girişi yer alacak. Bu giriş sayesinde yine standart bir şekilde MacBook USB Type C bağlantısı kurulabilecek. Fakat dönüştürücü sayesinde bir diğer uçta yine MagSafe bağlantı kullanılabilecek.

Patent Görselleri Ne Kadar Geçerli?

Tüm bunlarla beraber yeni patent başvurusunun gerçeği ne kadar yansıttığı da merak konusu. Henüz patent görsellerinden başka herhangi somut bir adım bulunmuyor. Fiziksel olarak MagSafe dönüştürücülerine ilişkin bir detayda ortaya çıkmadığı için henüz yeni projenin hataya geçip geçmeyeceği bilinmiyor. Fakat açıklamalara bakacak olursak kullanıcılardan eski bağlantılar için talep gelmeye devam ederse Apple’ın patent görselleri ortaya çıkan dönüştürücülerini kullanıma sunması bekleniyor. Ürün çıkışı için ise herhangi bir tarih belli değil.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?