Ülkemizde Amerikan futbolu pek tutulmaz. Ama yine de amerikan futbolu seven bir kesim mevcut. Amerikan futbolu denilince akla ilk gelen oyunlardan biri Madden 19. Madden 19 ne zaman yayınlanacak? Madden 19’un özellikleri nasıl olacak? Bu yazımızda bir NFL efsanesi Madden 19’u işleyeceğiz.

Futbol sezonu bitti, şimdi sıra Madden 19 ile oyun zaamanı.  Bu baharda bir sonraki Madden NFL oyunu hakkında bir çok bilgi gelecek. Şimdiden bazı bilgilere sahibiz. Örneğin; 2018 Madden sürümü, Madden 19 olarak adlandırılacak ve erken olmasına rağmen, PS4 ve Xbox One için bu yeni NFL oyununun geleceğini biliyoruz. Aynı zamanda ilk kez Madden 19’u ne zaman oynayabileceğimizi de biliyoruz.

Madden 18’deki Longshot Story Mode’u oynayan oyuncuların en az % 50’sinin, Madden 19’la sahalara geri dönme şansı çok yüksek. Özellikle de şimdi Longshot’ın direktörü Madden’den sorumlu olunca insan biraz daha hevesleniyor. Bu sezonun Ultimate Team sezonu olacağını şimdiden söyleyebiliriz. 

Madden 19 ne zaman çıkıyor?

 

Madden 19 yayın tarihi Ağustos ayında. Her yıl EA, NFL sezonunun başlangıcından hemen önceki Ağustos ayında yeni Madden oyununu yayınladı. On yıldan uzun bir süre boyunca, yeni Madden çıkış tarihi Ağustos ayında indi ve bu yıl değişmeyecek.

Genel sürümden önce  demo oyunun ise  24 Ağustos’ta çıkması bekleniyor . EA’nın işleri nasıl yaptığı konusunda büyük bir değişiklik olmadığı takdirde, full oyun için ise 28 Ağustosu beklememiz gerekecek.

GameStop zaten Xbox One ve PS4’te ön sipariş için Madden NFL 19’ı listeledi. Şimdilik tarih 12/31/18 olarak görünüyor. Ama bu öenmli değil. Çünkü EA bir açıklama yaptığında bu tarihi değiştirecekler.

Genel olarak EA Access üyelerinin oyunun genel yayın gününden beş gün önce aldığını görüyoruz. Bu nedenle Xbox One’da EA Access üyeleri için 20 Ağustos’ta gerçekleşecek olan erken bir Madden 19 yayını olacak. PS4 için EA Erişimi yok. Geçen sene Longshot hikaye modunun sadece küçük bir bölümünün demo sürümde mevcut olduğunu gördük. Şimdi EA Access satın alırsanız, hiçbir ekstra ücret ödemeden Madden 18 oynayabilirsiniz.

Activision şu sırala2r Call of Duty: Black Ops 4’ü piyasaya sürmek ile uğraşıyor.  Bu yüzden EA’dan Madden 19’u  daha erken yayınlamasını beklemek zor.

Madden 19 Özellikler & Grafikler

Madden 18 oyununun bu yıl Xbox One X gelişmiş grafiklerle geldiğini gördük ve Madden 19 sürümü ile PS4 Pro ve Xbox One X üzerinde daha iyi grafikler görmeyi umuyoruz. Bu, 4K’da oynayacağınız ve stadyumların ve oyuncuların daha gerçekçi görünmesine yardımcı olacak HDR desteğine sahip olacağınız anlamına gelir. Madden 18’de sahip oldukları temelde EA yapısını görmeyi bekliyoruz. Madden’in motorunun FIFA ve Battlefield oyunlarıyla da gelişmeleri paylaşması oyuna yeni özellikler eklenmesi adına oldukça yararlı oluyor.

 

Madden 19’da hikaye modu çok önemli olacak

Longshot Story modunu oyuncuların en az % 50’si denedi. Bu da muhtemelen ikinci bir sezon ile geri döneceği anlamına geliyor. Bunun yepyeni bir hikaye olacağını ve EA’nın oyunu canlandırmak için daha fazla oyuncu kontrolleri eklediğini umuyoruz. İşte bizim Madden 19 istek listemiz.

Madden 19’daki Madden Ultimate Team, EA için büyük bir gelir kaynağı olduğundan, ana odak noktası olmaya devam edecektir. Madden 18’deki Ultimate Team, Madden 17’yi oynarken yönetim tarafında çok uzun süren görevler yüzünden ilk birkaç ay için çok sıkıcıydı. EA, özellikle introların sayısını ve süresini azaltırsa oyunun daha akıcı olacağını düşünüyoruz.

Madden 19’daki zorluk seçeneklerinin ince ayarını görmek ve QB pozisyonuna daha fazla odaklanmayı bekliyoruz. 

EA’da uzun zamandır görev yapan Madden Yaratıcı Direktörü Rex Dickson, Mayıs ayında EA Tiburon’dan ayrıldı. Bu da oyunun şeklini biraz değiştirebilir. Bunun, geliştirilme aşamasında olan Madden 19’un yönünü ne kadar etkileyeceği net değil. Aslında geçen sene Longshot modunu yöneten Mike Young gibi görünüyordu, ama yeni bir raporda longshot modda Carlos Guerrero’un rolünün olduğunu gösteriyor. Guerrero daha önce 2017’de EA’ya katılmadan önce Blizzard’daki Overwatch ve World of Warcraft’da çalıştı.

Bir diğer önemli husus da oyundaki yapay zekanın artırılması. Bu sayede daha heyecanlı oyunlar bizleri bekliyor olacak.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?