Mac’te Wi-Fi Şifresi Nasıl Bulunur?

3
20570
Mac WiFi sifresi ogrenme

Son zamanlarda, çeşitli hata düzeltmeleri için iPhone’umu sıfırlamak zorunda kaldım. Cihaz yeniden başlatıldığında, onu Wi-Fi ağına tekrar bağlamak istedim. Acnak ne yazık ki, Wi-Fi şifresini hatırlayamadım. Ancak, Mac’im imdadıma yetişti. Mac kullanıyorsanız WiFi şifresini bulmak pek de zor değil.

MacOS için “Anahtar Zinciri Erişimi“, uzun zamandır çok kullanışlı bir şifre yönetim sistemi olmuştur. Uygulamalar, sunucular ve web siteleri için tüm şifrelerinizi depolar. Ayrıca, banka hesapları için kredi kartı numaranızı veya kişisel kimlik bilgilerinizi de saklayabilirsiniz. Bu nedenle, şifre veya önemli bilgileri unuttuysanız, bu kullanışlı şifre yöneticisini ayarlayarak karmaşadan kurtulabilirsiniz.

Mac’te WiFi Şifresini Öğrenme

Adım 1: Spotlight’ı açmak için menü çubuğunun sağ üst köşesinden Spotlight aramayı açın veya Command-Space tuşuna basın. Ardından, Anahtar Zinciri Erişimi yazın.

Adım 2: Kenar çubuğunda, Sistem‘e tıklayın ve Parolalar‘ı seçin.

Adım 3: Bir sonraki adımda, söz konusu WiFi ağına çift tıklamanız gerekiyor.

Adım 4: Şimdi, Şifreyi Göster kutusunu işaretleyin.

Adım 5: Sonra, yönetici şifrenizi girmeniz gerekiyor.

Adım 6: İstenirse, yönetici adınızı ve şifrenizi tekrar girin.

Adım 7: Artık, Şifreyi Göster’in hemen yanındaki metin kutusuna Wi-Fi şifresi görünecektir.

Adım 8: İsterseniz şimdi, herhangi bir değişiklik yapabilir ve onaylamak için Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.

Hepsi bu kadar!

Anahtar Zinciri Erişimi, anahtarları diğer cihazlarınızla hızlı bir şekilde paylaşmanıza izin vermek için iCloud anahtarlık ile senkronize olarak çalışır.

Bunu da okuyun: Mac Nasıl Kilitlenir ya da Uyku Moduna Nasıl Geçirilir?

İLGİLİ HABER:  MacBook Air (2018) Parmak İzi Sensörü Nasıl Kullanılır?

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?