Mac’te PC Oyunları Nasıl Oynanır?

0
7321
macte pc oyunu oynamak

Mac’te Windows oyunlarını oynamanın çeşitli yollarına yer verdiğimiz makalemizle karşınızdayız.

Mac sahibi olmak harika bir ayrıcalık diyebiliriz. Ancak bazı oyun geliştiricileri Mac uyumlu oyun yapmaktan kaçınıyorlar. Bunun nedeni ise, çoğu Mac’in, PC kardeşleriyle kıyaslandığında grafik bölümünden yoksun olması olarak açıklanabilir. Şu sıralarda macOS destekli AAA oyunların eksikliği her zamandakinden daha fazla gibi görünüyor.

Ancak Mac oyuncularının endişelenmesine gerek yok. Çünkü, Mac’inizde en sevdiğiniz PC oyunlarını oynamak için Boot Camp yönteminden, Mac için Nvidia’nın geliştirdiği yeni GeForce Now hizmetine kadar çeşitli yollar hala var. Mac’te PC oyunlarını oynamanın yolları için okumaya devam edin.

Mac’de PC oyunları oynamak için: GeForce Now for Mac

  • Artıları: Kullanımı kolay, hiçbir indirme gerekmez, AAA oyunlarının büyük arşivine erişim sağlayabilirsiniz.
  • Eksileri: Yüksek hızda internet bağlantısı gerektirir ve Wi-Fi yerine Ethernet kablosu ile bağlantıyı önermektedir.

nvidia-geforce-now-mac

Mac’te PC oyunları oynamanın en kolay ve en iyi yolu, MacOS ve MacOS X kullanıcıları için Nvidia’nın yeni bulut tabanlı oyun streaming servisini, GeForce Now for Mac’ı kullanmaktır. GeForce Now for Mac şu anda Avrupa çapında beta formatında mevcut ve kullanıcıların, makinelerinin grafik gücü konusunda endişelenmeye gerek duymadan, Steam veya Battle.net hesaplarındaki oyunları anında oynamalarını sağlıyor.

Tüm işlemler Nvidia tarafından Avrupa çapında dağılmış bölgelerde gerçekleştiriliyor. Oyun uzaktan kumandayla çalıştırılıyor ve internet üzerinden Mac’ınıza yüksek hızda gönderiliyor. Servis, PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda bile, internetten hizmet verdiği neredeyse farkedilmeyecek kadar hızlı çalışıyor. Tüm oyunlar akış için optimize edilmiş; başka bir deyişle, oyun içi opsiyonları değiştirmeden mümkün olan en iyi görselleri alıyorsunuz.

Nvidia, mevcut oyunların önbelleğe alınmış bir sürümünü sunucularında sakladığı için, indirmelerin yapılmasını beklemenize gerek yok. Seçildikten sonra, oyunu 30 saniye içinde oynayabiliyorsunuz.

İLGİLİ HABER:  MacBook Air (2018) Parmak İzi Sensörü Nasıl Kullanılır?

En iyi kısım? Mac kullanıcıları için beta süresince tamamen ücretsizdir ve Nvidia, 2018 yılının başlarına kadar beta olarak kalma ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyor. Dolayısıyla, Steam veya Battle.net’de geniş bir PC oyun kütüphanesine sahip bir Mac oyuncusuysanız, GeForce Now for Mac, şu an için en iyi seçenektir. İndirmek için Nvidia sitesine gidebilirsiniz.

Mac’de PC oyunları Oynamak: Boot Camp

  • Artıları: Mac’te en iyi Windows deneyimi.
  • Eksileri: Daha fazla sabit disk alanı kullanır.

boot camp ile macte pc oyunlari oynamak

Gerçekten Mac’te orijinal Windows deneyimini istiyorsanız, sabit sürücünüzü Boot Camp’i kullanarak bölmelisiniz ve Windows 10’u ayrı bir bölüm veya sürücüde çalıştırmalısınız. Bu, Windows’u çalıştırmak için Mac’inizdeki sabit disk alanını feda etmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Windows’unuzu Mac’inize yükleyecekseniz, yakında Xbox Play Anywhere oyunlarını oynayabileceğiniz için Windows 10’u tercih etmenizi öneririz. Bunun anlamı en sevdiğiniz Windows ve Xbox oyunlarınızı Mac’nizde oynayabileceksiniz demektir.

Ayrıca, Mac-Windows bölümünüzde yeterli alan bırakmanızı öneririz, çünkü oyunlarınız büyük miktarda yer kaplar. Örneğin, Battlefield 1 gibi bir oyun 40GB’ı aşabilir.

Boot Camp’i kullanma ve Windows’u yükleme hakkında tam bir kılavuz için, Mac’e Boot Camp ile Windows 10 Nasıl Kurulur? başlıklı makalemizi okumanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Mac / MacBook Fabrika Ayarlarına Geri Döndürme Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?