Netflix aboneleri; Bu yazımız sizi ilgilendiriyor! Mac bilgisayarda Netflix’i çevrimdışı izlemek ister misiniz? Nasıl mı? Okumaya devam edin.

Netflix, Hotstar ve Amazon Prime gibi eğlence uygulamaları, iPhone ve iPad kullanıcılarından muazzam bir geri dönüş aldı. Bu uygulamalar, aylık ve yıllık abonelik ücretleri dışında mobil ya da kablosuz internet kotanızı da etkiliyor. Mobil internet kotanızı etkilememesi için, Netflix yayınlarını iOS cihazınıza indirebiliyor ve çevrimdışı izleyebiliyorsunuz. Peki, Mac / MacBook Pro / MacBook Air’de Netflix’i çevrimdışı izlemek için ne yapmak gerekiyor?

Uyarı: Netflix içeriğini indirmeniz, Netflix tarafından öngörülen şart ve koşulları ihlal ettiğiniz anlamına gelir. Okuyucularımıza bunu sık sık yapmamalarını tavsiye etmiyoruz; Bu, Mac bilgisayarda Netflix’i çevrimdışı nasıl izleyebileceğinizi gösteren bilgi içerikli bir yazıdır. Ve bunu düzenli olarak yaparsanız, Netflix aboneliğinizin sona erme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Mac’te Netflix’i Çevrimdışı İzleme

Mac’te Netflix filmlerini ve dizilerini çevrimdışı izlemek için ekran kayıt özelliğini kullanabilirsiniz. Akla gelebilecek en basit çözüm gibi gelebilir, ancak bunun için uygulamanız gereken bir kaç karışık adım var.

Netflix yayınlarını çevrimdışı izlemek üzere kaydetmek için, Mac’inizin ve ekran kaydedicinin çalışır durumda olması gerekiyor. Yorucu bir yöntem olarak görebilirsiniz, ancak bu tek etkili yöntemdir.

  1. Öncelikle Mac’inizin ekranını kaydetmenizi sağlayan bir yazılım yüklemeniz gerekiyor. Mac’te ekran kaydetmek için kullanılabilecek birçok yazılım var, ancak Apowersoft Mac Screen Recorder sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Diğer seçenekler arasında Snagit, ScreenFlow ve Camtasia gibi alternatifler yer almaktadır. Ayrıca ücretsiz bir yazılım arıyorsanız, Monosnap‘ı da deneyebilirsiniz. Apowersoft Mac Screen Recorder ile işleme başlamadan önce, yazılımın tek seferde üç dakika kayıt yaptığını unutmayın. Sınırsız kayıt için ücretli sürümü kullanmanız gerekiyor.
  2. Apowersoft Mac Screen Recorder yazılımını indirdikten ve kurduktan sonra, yazılımda bazı ayarlar yapmanız gerekiyor. Yazılımı mikrofon yerine sistem ses kaydı yapacak şekilde ayarlamak için, Audio Input (Ses Girişi) simgesine tıklayın ve System Sound (Sistem Sesi)‘u seçin. İlgili ayarı yaptığınızda, yazılımın varsayılan ses çıkışını hoparlör yerine yazılımın kendisine yönlendirdiğini görebilirsiniz. Mac’inizde Sistem Tercihleri‘ni açın ve Ses bölümüne bakın; Mac bilgisayarınızın ses giriş ve çıkışının değiştiğini göreceksiniz.
  3. İstediğiniz şekilde bir video elde etmek için, yazılımın Options (Seçenekler) sekmesinde Show recording boundary (Kayıt sınırını göster), Show recording toolbar (Kayıt araç çubuğunu göster) gibi ayarları gözden geçirebilirsiniz.apowersoft-mac-screen-recorder-ayarlari
  4. Safari, QuickTime Player entegrasyonu nedeniyle Netflix yayınını kaydetmeyi denediğinizde hata verecektir. Bu nedenle Mac’te Netflix yayınını kaydetmek için Chrome gibi farklı bir tarayıcı kullanabilirsiniz. Ayrıca Mac’inizin bağlı olduğu Apple TV gibi cihazlarla bağlantısını kesmeniz gerekiyor. Tamamlanan kaydın Output (Çıktı) konumunu tanımlamak için Open Folder seçeneğinin yanında yer alan küçük noktalara tıklayabilirsiniz. Bunu yapmadığınız takdirde, varsayılan kayıt konumu Mac Kullanıcı adı > Filmler > Mac Screen Recorder klasörü olacaktır.
  5. Artık Chrome tarayıcıdan Netflix hesabınıza giriş yapabilir ve kaydetmek istediğiniz yayını seçebilirsiniz. Uygulamada Record (Kaydet) butonuna tıklayın ve Full screen (Tam ekran) veya Region (Bölge) seçimini yapın. Kayıt simgesini tıkladıktan sonra, yazılım ayarlarından devre dışı bırakabileceğiniz 3 saniyelik bir geri sayım başlayacaktır.Apower Mac Screen Recorder kayit ayarlari
  6. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, Netflix’i simge durumuna indirin ve kayıt işlemini durdurmak için Mac’inizin sağ üst köşesinde bulunan Apower Soft logosunu bulun ve tıklayın. Kayıt işlemi sona erdiğinde .MOV uzantılı video dosyası, otomatik olarak başka bir pencerede açılacaktır. Bu işlemin süresi, kaydın uzunluğuna bağlı olarak değişecektir.
  7. Kayıt tamamlandıktan sonra, dosyayı Apowersoft ana sekmesinde görebilirsiniz. Burada dosyanın adını, boyutunu, süresini ve oluşturulma tarihini kontrol edebilirsiniz. Dosyayı yeniden adlandırabilir, özelliklerini kontrol edebilir ve dosyayı Mac’den silebilirsiniz.

Artık .MOV dosyasını Mac’inizde çevrimdışı olarak izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mac’te Ekranı İkiye Bölme (Split View) Özelliği Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?