MacBook Pro, MacBook Air ve iMac’te Gif Yapmak

0
630
Mac gif yapma

GIF’ler, şu anda sosyal medya sitelerinde yükselişte olan unsurlar arasında zirvede yer alıyor. Siz de arkadaşlarınızla eğlenceli GIF’ler paylaşarak bu trende ayak uydurmuş olabilirsiniz. Peki kendi GIF’lerinizi yapmak ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak istemez misiniz? Bu makalede Mac’te GIF yapmak konusunda tüm detayları bulabilirsiniz.

Macbook Pro, Macbook Air ya da iMac’te GIF yapmak için üçüncü parti uygulamalar kullanmanız gerekiyor.

MacBook Pro, MacBook Air ve iMac’te Gif nasıl yapılır?

İlk bakışta GIF’lerin yalnızca profesyoneller tarafından yapılabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak bu doğru değildir. Mac Play Store’da hızlı bir şekilde GIF yapmanıza yardımcı olacak bazı uygulamalar mevcuttur. Şimdi bu uygulamalara ayrı ayrı göz atalım.

GIF Brewery 3 ve GIPHY Capture, Mac’te herhangi bir zorluk çekmeden GIF‘ler oluşturmanıza yardımcı olan kullanışlı üçüncü parti uygulamalardır. Bu uygulamaları Mac’inize indirin ve eğlenceli GIF’ler yapmaya başlayın.

GIF Brewery 3

GIF Brewery 3, herhangi bir şeyden GIF yapmanıza olanak tanıyan harika bir uygulamadır. Tek yapmanız gereken, uygulamayı mağazadan indirmek, kurmak ve çalıştırmaktır. Uygulamanın kullanıcı arayüzü o kadar basittir ki, uygulanabilir her seçenek doğrudan üst araç çubuğunda mevcuttur. Aşağıda uygulamayı nasıl kullanacağınızı adım adım anlattık.

GIF oluşturmak için dört seçeneğiniz var: Mac’inizdeki videoyu kullanma, başka bir kaynaktan videoyu içe aktarma, ekrandan kayıt yapma ve varsayılan kamera ile kaydetme.

 1. İlk seçenek için, Open Video seçeneğine tıklayarak, Mac’inizde bulunan videoyu içe aktarın.GIF Brewery nasil kullanilir
 2. İkinci seçenek için Import URL seçeneğine tıklayın ve online bir videonun (Youtube gibi) linkini, Video URL bölümüne yapıştırın.GIF Brewery Youtube video gif yapma
 3. Daha sonra, isteğinize göre başlangıç zamanı ve bitiş zamanı belirleyin, videoyu yeniden boyutlandırın ya da kırpın. İstediğiniz ayarları yaptıktan sonra, GIF’i oluşturmak için sağ alt köşedeki Create butonuna tıklayın.mac'te videodan gif yapma
 4. GIF yapma işlemi tamamlandığında, sağ alt köşedeki “Save” butonuna tıklayın ve GIF’inizi kaydedin.mac gif kaydetme
İLGİLİ HABER:  Mac'te Safari'yi Hızlandırmak İçin Değiştirmeniz Gereken 6 Ayar

GIPHY Capture

GIPHY Capture, tümüne ihtiyacınız olmayan uzun videolardan istediğiniz bölümleri alarak GIF yapmanıza yardımcı olan mükemmel bir uygulamadır. Yukarıda bahsettiğimiz uygulamada, online videolardan GIF yapmak için videonun tamamı indirmek ve dönüştürmek gerekiyordu. Ancak GIPHY’de böyle bir zorunluluk bulunmuyor.

Bu uygulama, ekranda bir alanı seçerek yalnızca dönüştürmek istediğiniz belirli bir bölümü kaydeder.

 1. Tarayıcınızdan GIF’e dönüştürmek istediğiniz videoyu açın ve GIF yapmak istediğiniz bölüme kadar yüklenmesini sağlayın.
 2. Daha sonra GIPHY uygulamasını başlatın.
 3. Uygulamanın capture çerçevesini videonun istediğiniz bölümünün üzerine yerleştirin.
 4. Videoyu başlatın ve capture çerçevesinin alt ortasında yer alan kırmızı yuvarlak kayıt butonuna tıklayın.
 5. İstediğiniz saniyede videoyu durdurun ve uygulama ana penceresindeki diğer ayarları kullanarak GIF’inizin döngü türünü, uzunluğunu ve kalitesini belirleyin.
 6. Tüm ayarları yaptıktan sonra Done butonuna tıklayarak GIF’inizi bilgisayarınıza kaydedin.
 7. Dilerseniz oluşturduğunuz GIF’i doğrudan giphy.com‘a yükleyebilir ve GIF’inizin URL’sini kullanarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Aşağıdaki video yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulamanıza yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Live Photo Gif Olarak Gönderme Nasıl Yapılır? (iOS 11 iPhone ve iPad)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?