macOS Sierra, tvOS 10, watchOS 3, iOS 10 GM versiyonları yayınlandı

0
52

Bugün, Apple 7 Eylül etkinliklerinde yeni ürünlerini tanıtırken macOS Sierra, tvOS 10, watchOS 3, iOS 10 GM versiyonlarını da yayınladı. GM: Golden Master demek. Yani beta testlerini deneyenler için son sürüm, final sürümü anlamına geliyor.

macOS Sierra, geliştiriciler ve beta testerlar için daha öce birçok kez yayınlandı ve tüm yaz denendi.

macOS Sierra, Siri özelliği ile birlikte geliyor. Apple Watch ile beraber Auto-unlock özelliği de geliyor. Bazı ülkelerde kullanılabilen Apple Pay ile Safari üzerinden alış veriş yapabiliyorsunuz.

macOS Sİerra kayıtlı geliştiriciler için yeni bir promo koduna ihtiyaç duyuyor. Eğer daha önce Beta testlerine katıldıysanız, doğrudan Apple’ın geliştirici sayfasından macOS Sierra GM versiyonunu indirebilirsiniz.

 

13 Haziranda  yapılan 2016 WWDC etkinlikleri kapsamında, uzun zamandır merakla beklenen Apple’ın bilgisayarlar için geliştirdiği macOS Sierra işletim sistemi tanıtıldı.

En dikkat çeken yenilik kopyala- yapıştır özelliğiydi. Bu ilginç özellikle, örneğin Mac bilgisayarınızdan kopyalayıp, iPhone telefonunuzdan yapıştırabileceksiniz.  Bu özelliğe Universal Clipboard denmiş.

Bir diğer ilginç yenilik ise Auto unlock özelliği. Bu özellik ikolunuzdaki iWatch ile Macbook’unuzun tuş kilidini otomatik olarak açılmasını sağlıyor. Macbook kapağını açar açmaz, tuş kilidi de açılıyor.

Siri yine Apple platformlarına damgasını vurmaya devam ediyor. Siri artık Macbook’unuzda. Siri kullanarak, dosya açabilir,. Kopyalama yapabilirsiniz. Artık dizüstü bilgisayarınızı da sesle kontrol edebileceksiniz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Fiyatları Hakkında İlk Tahminler Neler? Fiyatlar Nasıl Olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?