Apple bu hafta yazılım üzerinden ilerleyecek gibi gözüküyor. iOS 11 işletim sisteminin yayınlanmasının ardından, watchOS 4 sürümünün gelmesi sonrasında tvOS 11 sürümünün gelmesiyle bir bir yeni yazılımlarının son sürümlerini yayınlayan Apple, bunun dışında uygulamalarını da güncellemelerle zenginleştirmeye başladı. Markanın güncellediği uygulamalarından birisi de Safari tarayıcı oldu. Bugün yayınlanan yeni sürümle beraber Safari 11.0 serisine yükseltme aldı. Tarayıcıya yeni özellikle kazandırdığı gibi önemli değişikliklerinde kullanılmasını sağlayan yeni tarayıcı güncellemesinin sunduğu özelliklere bakalım.

Safari 11.0 Nasıl Yenilikler Getirdi?

Öncelikle Safari 11.0 sürümünün macOS High Sierra sürümü için tanıtıldığı açıklandı. Yani mobil ve diğer sürümler için şu an bir güncelleme düşünülmüyor. Yeni macOS sürümüyle beraber adı ortaya çıkan tarayıcı sürümünün özellikleri de başarılı. Safari 11.0 sürümünün özellikleri şöyle;

  • Otomatik doğrulama ve veri girilen kutucukların güvenliği artırıldı. Bunun dışında doğrulama sisteminde de yeniliklere gidildi. Yani otomatik doldurma verileri hem daha başarılı hem de daha güvenli oldu.
  • Sayfa yakınlaştırma özelliklerinden, otomatik oynatma ayarlarına kadar tüm web sitesi yapılandırmaları kullanıma açıldı. Kullanıcıların web deneyimini zenginleştirecek olan bu eklentinin de oldukça başarılı olduğu kesin.

Safari 11.0

  • Google Chrome 64 sürümüyle beraber gelmesi beklenen sekme seslerini engelleme özelliğine benzer bir özellik kullanıma girdi. Web sitelerinde otomatik açılan sesler bu şekilde engellendi.
  • Performans hataları giderildi ve Safari 11.0 sürümü öncesinde yaşanan bazı güvenlik sorunlarını düzenleyecek eklentiler yapıldı.

Yeni tarayıcı güncellemesini şimdiden yapabilmeniz mümkün. Fakat bir yandan 25 Eylül tarihinde yayınlanacak olan macOS High Sierra ile daha iyi bir deneyim sunulacağını da hatırlatalım.

İlginizi Çekebilir: tvOS 11 Son Sürüm İndirmeye Açıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?