macOS Sierra’nın 3. betasının geliştiricilere açılmasının ardın da macOS Sierra 10.12 ‘nin de 2. betası genel kullanıcıya açıldı. macOS Sierra başta Siri olmak üzere Mac kullanıcılarına birçok yeni özellikle geliyor.

Siri’nin de ötesinde macOS Sierra Fotoğraf uygulaması, yeni nesne tanıma özelliği, Memories adı verilen yeni Slay aracı gibi birçok yeni özelliğe sahip. Bu sonbaharda, Apple Pay de Safari tarayıcısı ileMac üzerinden kullanılabilir olacak.  Üniversal Clipboard özelliği ile, Mac, iPhone, iPad gibi cihazlar arası kopyala-yapıştır yapabileceğiz. Senkronizasyon ise eş zamalı olarak iCloud aracılığıyla Masaüstü ve belgelerim klasörlerinde  olacak. Diğer bir değişiklik ise Mesajlar kısmında. Yeni depolama araçları Mac’i optimize etmek içib geliyor.

Daha önceki deneme sürümlerinde, Apple Watch kullanıcıları için Auto-unlock yani otomatik kilit açma özelliği gelmişti. Bu özellik devam ediyor. Bu özellikle birlikte Mac’in şifre ekranını Apple Watch ile şifre girmeden geçebiliyorsunuz.

 

 

Aşağıdaki videoda macOS Sierra’nın yeni özellikleri gösteriliyor.

 

macOs Sierra ile gelen Auto Unlock özelliğinin çalışma şeklini de aşağıdaki videodan görebilirsiniz:

 

1 YORUM

  1. macOS Sierra Yukledim macbook pro ya hata verdi açılışta şifremi giriyorum açılmıyor bilgisi olan ? 2011 başı 8g rem yeri kadar alan noldu anlamadım

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?