MacOS Sierra 10.12.4 Beta 1 Güncellemesi Geldi

0
39

Tüm işletim sistemleri için güncelleme dönemine giren Apple kısa aralıklarla sürekli yeni güncellemeler yayınlamaya başladı. Apple tarafından yayınlanan güncellemeler ise sadece belli işletim sistemleri için sınırlı da kalmadı. Akıllı telefonları ve tabletlerinde kullanılan iOS işletim sistemi için, MacBook serisi bilgisayarlarında kullanılan MacOS için, Apple Watch serisinde yer alan watchOS için ve TvOS için kısacası hemen her işletim sistemi için yeni güncellemeler yayınlandı.

Bunun dışında Apple uygulamalarını da güncelledi. Video, müzik düzenleme uygulamaları ve iTunes içinde güncellemeler yayınlayan Apple’ın tüm bu sistemlerde son kararlı final sürüm güncellemelerini yayınladıktan sonra şimdi ise yeni beta sürümü güncellemelerine başladı.

MacOS Sierra 10.12.4 Beta 1 Neler Değiştiriyor?

Aslında Apple’ın kısa süre önce yayınladığı ara sürüm güncellemeleri içerisinde en büyük değişiklikler Mac serisine getirilmişti. Özellikle söz konusu güncellemeler pil sorunlarını ve uygulama sorunlarını tamamen ortadan kaldırmıştı. Bunun hemen sonrasında ise Apple dün itibariyle yeni büyük güncellemesinin ilk beta sürümünü de yayınladı. Ara güncellemenin kararlı sürümünden sonra gelen yeni beta güncellemesi sonrasında Mac serisinde ne gibi değişiklikler yaşandığı da merak konusu oldu.

MacOS Sierra 10.12.4

Yeni sürüm için yapılan ilk değerlendirmede ana olarak iki özellik dikkat çekti. Öncelikle pil konusunda yine bir performans artışı olduğunu söylemek gerekiyor. Bunun dışında yeni sürüm ile beraber gelen bir diğer özellik ise night ayar modu.

Ekran Parlaklığı Ayarlanıyor

Bu mod ile beraber MacBook serilerinde artık gün ışığının az olduğu akşam saatlerinde otomatik olarak ekranının parlaklık değerinin azaltılarak ekranın gözü yorma olasılığının daha da azaltılması sağlanıyor. Aslında birçok aracı program ile kullanılabilen özellik şimdi doğrudan Apple’ın kendi sistemi üzerinden kullanılabilecek.

Bunun dışında MacOS Sierra 10.12.4 Beta 1 sürümüyle beraber bir iki ufak menü düzenlemeleri olduğu da belirtiliyor. Genel olarak büyük değişiklikler ve yenilikler getireceği düşünülen MacOS Sierra 10.12.4 güncellemesinin ilk test sürümü olan beta 1 sonrasında daha ne gibi yenilikler gelecek bunu Apple’ın açıklamalarını takip ederek görebileceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?