Apple nfc kilidi

Apple Mac için MacOS 10.12.2 sürümünü piyasaya sürdü. Bu sayede MacBook Pro’nun en yeni modellerinde Touch Bar için bir dizi düzeltme ve iyileştirme ve ekran görüntüsü desteği sağlandı.

Bakınız: MacOS 10.12.1’yi nasıl indirip yükleyebilirim?

Apple’ın Sierra’ya yaptığı son güncelleme olan macOS 10.12.2′de yeni emojiler, hata düzeltmeleri, güvenlik yamaları ve performans iyileştirmeleri bol miktarda.

Otomatik Kilit Açma

Bazılarımız için, Otomatik Kilit Açma özelliği için çok önemli. Apple Watch’imizi Mac’e yakınlaştırdığımızda hızlı bir şekilde Mac açılıyor. Apple Watch sahibi olmayanlar için ise giriş yapma o kadar da hızlı olamıyor. Apple bu süreyi herkes için biraz daha kısaltmış.

Pil ömrü

Bazı kullanıcıların yorumları, yeni MacBooks Pro 2016’nın Apple tarafından iddia edilen 10 saatlik pil ömrünü sağlamadığı şeklindeydi. Aslında bu saat verisi; orta parlaklıkta ekran ve düşük performanslı kullanım için geçerli. (Örneğin Chrome gibi batarya düşmanı uygulamalar kullanılmadığında..)
Bu güncellemede Apple, pil ömrünün görüntülenme şeklini değiştirmiş. Pil’de kalan yüzdesi kaldırılmış. Bu pek alışılmadık bir durum aslında. Kalan pil süresini göremiyorsunuz. Apple bunu boşuna yapmıyor. Kalan pil kullanımı çok da kullanışlı değildi. 14 saat yazan süre, bir bakıyorsunuz 8 saate düşmüş sonra bir uygulama değişikliği ile 10 saate çıkıyor.

 

 

Konuştuğum üçüncü taraf uygulama üreticileri, bilgileri çekmeye çalışırken benzer sorunlar bildirdiler. Dolayısıyla, taş soğuk olmadıkça ve doğru olmazsa, stres seviyem bittiğinde daha iyi sonuçlanacaktır. Sadece iPhone ve iPad’de yıllarca yaptıklarımın yüzdesini Mac’te değerlendirmeyi öğrenmek istiyorum.

Güncellenmiş Grab uygulaması

Apple’ın ekran görüntüsü uygulaması Grab, yeni MacBook Pro’nuz varsa Touch Bar’ı yakalamayı destekleyecek şekilde güncelleniyor. Touch Bar’ı istediğiniz gibi ayarlayabilmeniz için bir gecikme eklenmiş. Bu sayede ekran görüntüsünü kaydedebiliyorsunuz.

Yeni emojiler

Bir palyaço yüzü var ki korkunç olmuş.  MacOS 10.12.2’de bulunan yeni ve yeniden oluşturulmuş emojilerin geri kalanı çok hoş. IOS 10.2’deki yeni emojilere ek olarak pastırma dahil olmak üzere bir dizi yeni yiyecek ve her iki cinsiyet için yeni emojiler var.

Performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri

Yukarıdakilerle birlikte Apple, bazı 15-inç MacBook Pro müşterilerinin yaşadığı grafik sorunu gibi diğer hataları düzeltmek için macOS 10.12.2’yi kullanıyor. Her zamanki performans iyileştirmeleri ve güvenlik yamaları da var.

İşte tam liste:

 • Otomatik Kilit Açma’nın kurulumunu ve güvenilirliğini geliştirmşler.
 • Grab uygulamasını veya Cmd-Shift-6 kısayolunu kullanarak Dokunmatik Çubuğun ekran görüntülerini çekme desteği eklemişler.
 • Ekranda Touch Bar emoji seçicisinin görünmesine neden olan bir sorunu düzeltmişler.
 • MacBook Pro (2016) bilgisayarlarındaki grafik sorunlarını çözmüşler.
 • Bazı MacBook Pro (2016) bilgisayarlarda Sistem Bütünlüğü Korumasının devre dışı bırakıldığı bir sorunu düzeltmişler.
 • ICloud Masaüstü ve Belgeler için kurulum ve devre dışı bırakma deneyimini iyileştirmişler.
 • Optimize Depolama uyarılarının gönderilmesiyle ilgili bir sorunu düzeltmişler.
 • Bluetooth kulaklıklar ile Siri ve FaceTime’ı kullanırken ses kalitesini artırmışlar.
 • Kitaplar oluştururken ve sipariş verirken Fotoğraflar’la ilgili bazı hataları düzeltmişler.
 • Gelen Posta iletilerinin bir Microsoft Exchange hesabı kullanılırken görünmediği bir sorunu gidermişler.
 • Safari Uzantıları’nın Safari Uzantıları Galerisi dışında yüklenmesini engelleyen bir sorunu düzeltmişler.
 • Desteklenen Mac’lerde Boot Camp’i kullanarak Windows 8 ve Windows 7’nin yeni yüklemelerine destek eklenmiş.

MacOS Sierra 10.12.2 ‘de hangi yenilikler var? konumuz hakkında sorularınız ve önerileriniz için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?