macOS Mojave Sürümünde Güncellemeler Nasıl Kontrol Edilir?

0
85
macOS Mojave

iOS 12, watchOS 5 işletim sistemi derken Apple’ın yeni işletim sistemi sürümlerinden birisi de macOS Mojave sürümü olmuştu. Karanlık mod gibi uzun süredir beklenen özellikleri kullanıma alan yeni işletim sistemi, sürekli olarak güncellenmeye de devam ediyor. Yeni güncellemelerin yüklenmesi kısmında ise bazı farklılıklar söz konusu. Artık macOS Mojave güncellemelerinin doğrudan Mac App Store üzerinden alınması yerine, sistem tercihleri bölümü üzerinden güncellemeleri yapabiliyorsunuz.

Kontrolleri de bu kısımdan yapmanız mümkün oluyor. Bu noktada macOS Mojave güncellemelerinin nasıl kontrol edileceğini ve yükleneceğini ele alacağız.

macOS Mojave Yazılım Güncellemelerini Kontrol Etme

İlk olarak macOS Mojave sürümünde güncellemeleri nasıl kontrol edeceğinizden söz edeceğiz. Güncellemeleri yüklemeden önce bu kısma dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Mac bilgisayarınızdan “Sistem Tercihleri” kısmına girmeniz gerekecek.
  • Sistem tercihleri bölümünden ise “Yazılım Güncellemeleri” kısmına girmeniz gerekecek.

macOS Mojave

  • Bu kısımda güncelleme olup olmadığını direk olarak göreceksiniz. Yeni bir güncelleme varsa kısa bir kontrol sonrasında bu güncellemenin yükleme penceresi açılacaktır.
  • Şimdi Güncelle” demeniz durumunda güncelleme.

macOS Mojave Güncellemelerini Otomatik Olarak İndirip Yüklemek

Yukarıda söz ettiğimiz kontrol sistemi ve güncelleme yükleme bölümü, manuel olarak kullanılacak olan bölüm. Bunun dışında güncellemelerin otomatik olarak yüklenmesini ayarlamak için kullanılacak ayarlarda var. Bu ayarları nasıl yapacağımızdan söz edelim.

  • Mac bilgisayarınızdan yine “Sistem Tercihleri” kısmına girmeniz gerekecek.
  • Buradan yine “Yazılım güncellemeleri” kısmına girmeniz gerekecek.
  • Daha sonra “gelişmiş” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

macOS Mojave

  • Burada güncelleme seçeneklerini göreceksiniz. Otomatik güncellemeleri kontrol etme ve indirme bunun yanında otomatik kurulum yapma gibi ayarları seçmeniz gerekiyor.
  • İstediğiniz ayarları ve düzenlemeleri onaylayıp, onayı kaldırmanız şeklinde ayarlamaları yapabilirsiniz.
  • Son olarak “Tamam” sekmesine tıklamanız yeterli.
İLGİLİ HABER:  MacBook ıslanırsa ne yapabilirsiniz?

Tüm bu ayarlamalar macOS Mojave güncellemelerini düzenlemenize izin verecektir. Güncellemeleri otomatik olarak yüklemeyi tercih ettiğiniz zaman, yeni bir güncelleme geldiği zaman sisteminize otomatik olarak yüklenecektir. Yapacağınız ayarlar ve düzenlemelerin hepsi bu menü üzerinden yapılacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?