macOS Mojave Beta 2

WWDC 2018 etkinliğinin hemen ardından Apple’ın yeni yazılımlarını denemeye başladık. Tabii ki gündem noktası iOS 12 işletim sistemi ancak bunun yanında hem macOS hem de WatchOS işletim sistemleri içinde yeni sürümler yayınlandı. Bu yeni sürümler içerisinde en çok dikkat çekeni ise macOS Mojave sürümü oldu. Yeni temaları ve getirdiği yeni özelliklerle dikkatleri üzerinde toplayan macOS Mojave sürümü içinde test süreci devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde beta 2 serilerinin yayınlanmasının ve iOS 12 beta 2 sürümünün duyurulmasının hemen ardından macOS Mojave Beta 2 sürümü de ortaya çıktı. Peki, bu serinin yenilikleri neler?

macOS Mojave Beta 2 Neler Sunuyor?

Geliştiriciler için yayınlanış olan yeni sürümle beraber bazı mini değişiklikler ve düzenlemeler göze çarpıyor. macOS Mojave Beta 2 sürümünün boyutunu belirterek işe başlayalım. macOS Mojave Beta 2 sürümü tam olarak 2.59 GB gibi bir güncelleme boyutuna sahip. Bu güncellemeler beraber ilk değişiklik ise App Store bölümünde karşımıza çıkıyor. App Store üzerinde yapılan değişiklikle beraber simgelerin biraz daha küçültüldüğü ve daha başarılı bir tasarım kullanıldığı görülüyor.

macOS Mojave Beta 2

Genel düzenlemelerde yaşan macOS Mojave Beta 2 sürümüyle beraber gelen en büyük yenilik ise haritalara eklenen siyah tema özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, haritalarda da gece modunu detaylı olarak kullanabilecek. Hata iyileştirmeleri ve bazı performans iyileştirmeleri ve tüm bu değişikliklerle beraber macOS Mojave Beta 2 sürümünün şu an için yayında olduğunu da ekleyelim. Tabii ki bu sürümü yüklemek için beta sürecine dahil olmanız gerekiyor. Ayrıca bu sürüm şimdilik geliştiriciler için yayında.

İlginizi Çekebilir: Apple AirPower için Yeni İddia

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?