Apple’ın yeni işletim sistemleri içerisinde en çok dikkat çekeni iOS 13 işletim sistemi olarak karşımıza çıkacak. Beta sürümünün bitmesi merakla beklenen iOS 13 işletim sisteminin Eylül ayında final sürümü yayınlanacak.

Bunun yanında bir yandan da macOS için yeni sürüm heyecanı devam ediyor. Yine macOS işletim sisteminin yeni sürümünün final serisi için de Eylül ayı hedef gösteriliyor. Yeni sürümün yayınlanması bir yana, şu an için macOS Mojave işletim sistemi için de yamalar yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak macOS Mojave 10.14.6 ek yama yayınlandı.

macOS Mojave 10.14.6 Yaması ile Neler Değişti?

Yeni yamanın yayınlanmasının ana nedeni ise önemli bir hatanın bulunması. Yamanın yayınlanmasının ardından hatanın nedeni ve ne olduğu da tam olarak açıklandı. macOS Mojave 10.14.6 yamasının yayınlanmasının nedeni uyku modu hatası.

Bazı MacBook modellerinde yaşanan uyku modu sorununun, bu işletim sistemi sürümüyle beraber ortaya çıktığı açıklandı. Sorun, uyku modu performansını doğrudan etkileyen bir sorun. Uyku moduna geçen modellerin, uyku modundan çıkması sırasında performans sorunları yaşadığı ve bazı durumlardan uyku modundan çıkacağı tespit edildi.

macOS Mojave 10.14.6

Ortaya çıkan bu sorun nedeniyle yayınlanan yama, uyku modunun yeniden düzenlenmesini sağlıyor. Yayınlanan yama sonrasında uyku modu performansı için düzenleme yapılıyor ve MacBook modellerinin uyku modundan tam performansla geri dönmesi sağlanıyor.

macOS Mojave 10.14.6 yamasının tüm modeller için geçerli olduğunu ekleyelim. Her ne kadar uyku modu sorununun hangi cihazlar için geçerli olduğu tam net belli olmasa da güncelleme tüm modeller için geçerli oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?