macOS Mojave 10.14.6 Beta 5 Yayınlandı

0
150
macOS Mojave 10.14.6 Beta 5

macOS için geliştirme süreci devam ediyor. Bir yandan WWDC 2019 etkinliği sonrasında tanıtımı yapılan yeni macOS sürümü için geliştirmeler devam ederken bir yandan ise mevcut sürüm olan macOS Mojave için güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Bu noktada son olarak macOS Mojave 10.14.6 Beta 5 sürüm güncellemesinin yayınlandığını gördük.

Sadece 1 hafta gibi bir süre içerisinde yayınlanan yeni güncellemenin detaylarının neler olduğu da merak konusu oldu. Öyle ki macOS Mojave 10.14.6 Beta 5 sürümünden 1 hafta kadar önce beta 4 yayınlanmıştı.

macOS Mojave 10.14.6 Beta 5 Neler Sunuyor?

Yeni beta sürümünün 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde yayınlanmasının nedeni tespit edilen bazı güvenlik açıkları. Beta 4 sürümünde yer güvenlik açıklarının kapatılması için yeni sürüme geçiş yapıldığı bilgisi var.

macOS Mojave 10.14.6 Beta 5

Bunun dışında macOS Mojave 10.14.6 Beta 5 sürümünde herhangi bir ek yenilik olmadığını da söylemek gerekiyor. Şimdilik ortaya çıkan bir yenilik söz konusu değil. Bu güncellemenin bir başka anlamı daha olduğunu da ekleyelim. Söz konusu güncelleme gösteriyor ki macOS Mojave 10.14.6 final sürümü yaklaştı.

Muhtemelen Apple’ın birkaç hafta içerisinde final sürümünü de yayınladığını görmek mümkün olacak. Eylül ayında gelecek yeni macOS öncesinde, mevcut sürüm için son güncellemenin bu olduğunu düşünüyoruz. Eski sürüm için güncellemelerin devam etmesi söz konusu değil.

İLGİLİ HABER:  macOS Mojave Sürümünde Güncellemeler Nasıl Kontrol Edilir?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?