MacOS Mojave 10.14.4 Güncellemesi Yayında

0
299

Apple’ın 25 Mart etkinliği son buldu. Etkinlikle beraber markanın yepyeni servisleri duyuruldu. Yeni servisler konusunda tüm detayları aktarmaya devam edeceğiz ancak şu sıralar farklı bir gündem daha var. Bu kez MacOS işletim sistemi için yeni güncellemeler gündemde. Son olarak MacOS Mojave 10.14.4 güncellemesi yayınlandı. Güncellemenin detaylarına ve getirdiği yeni özelliklere geçelim.

MacOS Mojave 10.14.4 Neler Sunuyor?

MacOS Mojave 10.14.4 güncellemesiyle beraber ilk olarak yeni servislerin öne çıktığını görüyoruz. Güncelleme sonrasında MacOS Mojave 10.14.4 işletim sistemini kullanan cihazlara News+ servisi eklenmiş oldu. Uygulama olarak servisin Mac serisine eklenmesiyle beraber söz konusu abone sistemi de masaüstü için gelmiş oldu.

Tabii ki tek yenilik bu değil. Bunun dışında genel sistem iyileştirmeleri de yapılmış durumda. Ek olarak Safari için otomatik doldurma özelliği geliyor. Safari, siteler konusunda yeni bildirimler gösterebiliyor ve Touch ID özelliğine sahip olan modellerinde otomatik doldurma özelliği kullanıma girmiş oldu.

MacOS Mojave 10.14.4

Güvenlik iyileştirmeleri konusunda da yeni adımların atıldığı güncelleme, kablosuz kulaklıklar için de destek getiriyor. Yeni nesil AirPods 2 kulaklıkları için tam uyumun sunulduğunu söyleyebiliriz. Ek olarak USB girişlerinde ekstra güvenlik sistemi, genel iyileştirmeler, Maps için hava kalitesinin gösterilmesini sağlayan bir düzenleme ve daha birçok iyileştirmede gelmiş durumda.

Şu an için kullanımda olan yeni güncellemenin getirdiği News+ servisinin ülkemizde ne zaman yayına başlayacağının belli olmadığını da belirtelim. Şu an için net süre verilmedi.

İLGİLİ HABER:  Apple Yeni Ekran Teknolojisi QD-LED ile Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?