MacOS Mojave 10.14.2 Yayınlandı – Yeni Güncelleme Nasıl Yüklenir?

0
220

Apple’ın yeni güncellemelerinin yayınlandığından söz etmiştik. İlk olarak iOS 12 için yeni bir güncelleme yayınlandığı konusunda haberlerimizi paylaşmıştık. iOS 12.1.1 sürümünün sonrasında ise tvOS 12.1.1 güncellemesinin yayınlandığından ve nasıl kurulacağından söz etmiştik. Şimdi ise MacOS Mojave 10.14.2 güncellemesi konusunda bilgi vereceğiz. Yeni güncellemenin neler sunduğundan başlayarak, yüklemenin nasıl yapılacağından söz edelim.

MacOS Mojave 10.14.2 Neler Getiriyor?

Yeni güncelleme, çok önemli bir özellikle gelmiyor. Yenilik olarak sayabileceğimiz çok fazla şey olmasa bile, sistem iyileştirmeleri ve hata düzenlemeleri konusunda önemli düzenleme var. Daha önce yapılan hata açıklamalarında yer alan düzenlemelerin de MacOS Mojave 10.14.2 sürümüyle beraber geldiğini ekleyelim.

Özellikle, veri kayıplarına neden olan hatalar için düzenlemeler söz konusu. Bunun dışında ciddi bir performans iyileştirmesi yapılmış durumda. Eğer değişiklik konusunda yeni bir detay ortaya çıkarsa, uzun kullanım testlerinde ortaya çıkan yeniliklere göre haberimizi güncelleyeceğiz.

MacOS Mojave 10.14.2 Yükleme

Bu sürümü yüklemek için birkaç farklı seçenek var. Eğer otomatik güncelleme kullanıyorsanız, o zaman uygun bir zamanda güncelleme otomatik olarak yüklenecektir. Fakat dilerseniz direk olarak siz de güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

  • Mac ekranınızda sol üst köşede yer alan Apple simgesine tıklayın.
  • Açılır menüden ise “App Store’u” seçin.
  • Mac App Store’un güncellemeler bölümüne girin. MacOS Mojave yanında yer alan “güncelle” sekmesine tıklayın.

MacOS Mojave 10.14.2

  • En güncel sürüm burada gözükecektir. İndirme ve yükleme işleminden sonra, Mac yeniden başlatılmalı.

MacOS Mojave 10.14.2

  • Güncellemelerin tamamlanması ve bilgisayarınızın yeniden başlatılmasının ardından, MacOS Mojave 10.14.2 sürümünü kullanmaya başlamış olacaksınız. Her seferinde bu işlemleri yapmak istemiyorsanız, otomatik güncellemeleri açık konuma getirmeniz yeterli olacaktır.
Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?