MacOS İçin Skype Güncelleme Yayınladı

0
29
Skype Touch Bar desteği geldi

Windows işletim sistemlerinde olduğu gibi MacOS işletim sistemlerinde de oldukça fazla bir kullanım oranı olan Skype uygulaması son dönemlerde ardı ardına güncellemeler almaya başladı. Son olarak ise uygulamanın MacOS sürümüne özel bir güncelleme yayınlandı.

Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber uygulamanın özellikleri de kayda değer şekilde değiştirilmiş durumda. Uygulamanın belli başlı özelliklerinin değiştirilmesi bir yana dursun genel olarak uygulamanın birçok yeni özellik aldığını da söylemek yanlış olmaz. Öncelikle yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Skype versiyonunun 7.48 versiyonuna yükseldiğini belirtelim.

Güncelleme İle Gelen Yeni Özellikler Neler?

Skype için yayınlanan yeni güncelleme sonrasında en çok öne çıkan özellik ise Skype Touch Bar desteği oldu. Daha önce birçok uygulama için ardı ardına yayınlanan yeni MacBook üzerinde geçerli olan Touch Bar desteğinin artık Skype ile kullanılması da sağlanacak. Yeni dokunmatik bar teknolojisinin desteğinin arttığının bir göstergesi daha olan güncelleme şu an için konuşma sırasında etkili olacak.

Skype Touch Bar güncellemesi
Skype Touch Bar desteği

Yeni sürüm ile beraber bir konuşma başlatıldığında alt kısımda yer alan tüm kontrol çubukları ve tüm mikrofon, eklenti kısımları gibi bölümler Touch Bar üzerine taşınıyor. Bu şekilde dokunmatik bar ila anlık kontrol sağlamak mümkün hale getirildi. Aynı zamanda bar üzerinde konuşulan kişinin ismi ve profilinin de görüntülenebildiğini belirtelim.

Skype MacOS güncellemesi sonrasında sadece Touch Bar desteği de gelmiş değil. Bunun dışında genel olarak Skype kullanımında da iyileştirmeler söz konusu. İletişime geçilen kullanıcının profil ve isim bilgilerinin daha kolay görüntülenebilir olması ve bunun yanında tasarımsal mini iyileştirmelerde dikkat çekmekte.

Touch Bar Desteği Daha Da Artış Gösterecek

Tüm bu özellikleri ile beraber yayınlanan yeni güncellemenin ise devamının geleceği de yapılan açıklamalarda yer alan bir ifade. Yeni gelecek olan güncellemelerde ise uygulamanın Touch Bar desteğinin daha da işlevsel hale getirilmesi bekleniyor. Sadece konuşma sırasında değil bunun dışında genel Skype kontrollerinde de Touch Bar desteğinin kullanılabileceği yönünde iddialar var. Bundan sonraki güncellemelerin ne zaman geleceği konusunda ise henüz net verilmiş bir tarih olmadığını da eklemek gerek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?