MacOS High Sierra 10.13.5 Güncellemesi Yayınlandı

0
83
MacOS High Sierra 10.13.5

WWDC 2018 etkinliği öncesinde Apple işleri hızlandırdı. Yeni donanım ürünleri bir yana markanı yeni yazılım güncellemeleri bir bir yayınlanmaya başladı. Bu konuda ilk olarak iOS 11.4 sürümünün yayınlanması gündem oldu. iOS 11.3 sürümünde beklenen ancak yayınlanmayan güncellemelerin ve yeni özelliklerin dahil edildiği iOS 11.4 sürümünden sonra bu kez ise MacOS High Sierra 10.13.5 güncellemesi yayınlandı.

Beta sürümü değil, final sürümü yayınlanan MacOS High Sierra 10.13.5 işletim sistemi sürümünün yayınlanmasının ardından değişikliklerin neler olduğu ise tam anlamıyla ortaya çıkmış oldu. Hemen yeni sürümle beraber ortaya çıkan değişikliklere daha yakından bakalım.

MacOS High Sierra 10.13.5 Neler Sunuyor?

Yeni MacOS High Sierra 10.13.5 güncellemesi, ilk olarak iOS 11.4 özelliğini Mac modellerine getiriyor. iOS 11.4 sürüm güncellemesinden sonra gördüğümüz iCloud mesajlar özelliğinin kullanıma girmesini sağlayan yeni özellik sayesinde, kullanıcıların mesajlarını Mac modelleri üzerinden de kontrol etmesi mümkün kılınıyor.

MacOS High Sierra 10.13.5

Üstelik artık yeni cihazlara kurulum yapıldığı zamanda bu mesajlar geçmişini elde etmek mümkün olacak. Kısacası Apple işleri biraz daha kolaylaştırmış oldu. Ayrıca iPhone, iPad ve Mac modelleri arasındaki uyumda artırılmış oldu. Güncellemenin sunduğu ayrıcalıklarda bunlarla sınırlı değil.

Bunların dışında MacOS High Sierra 10.13.5 ile güvenlik konusunda çok önemli iyileştirmelerin yapıldığından söz ediliyor. Güvenlik konusunda yeni yamalarıyla dikkat çeken güncelleme, bunun dışında ciddi bir performans artışı da sağlamakta. Performans konusunda yapılan iyileştirmelerin de Mac modellerini bir hayli öne çıkardığını da söylemek gerekiyor. WWDC 2018 etkinliğinden sonra göreceğimiz yeni sürümle beraber bir dizi yeniliği de beklediğimizi ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: LCD Ekranlı iPhone Beklenenden Geç Çıkacak

İLGİLİ HABER:  12 inç MacBook Yenilendi ! Yeni Renk Seçenekleri ve Daha Hızlı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?