MacOS High Sierra 10.13.3 Güncellemesi Sorunları Giderdi

0
89
macOS High Sierra 10.13.3

Apple’ın yeni yazılım güncellemeleri ardı ardına gelmeye başladı. İlk olarak iOS 11.2.5 sürümünün final versiyonu yayınlandı. Final versiyonunun yayınlanmasının hemen ardından MacOS High Sierra 10.13.3 güncellemesinin de final sürümü yayınlandı.

Mac kullanıcıları için yayınlanan yeni güncelleme sonrasında ise uzun süredir konuşulan Mac sorunları da giderilmiş oldu. Yeni yazılım güncellemesinden sonra güvenlik açıkları konusunda da beklenen düzenlemelerin yapıldığını gördük. MacOS High Sierra 10.13.3 sonrasında düzelen sorunların içerisinde çok ciddi güvenlik açığı sorunları da var ekleyelim.

MacOS High Sierra 10.13.3 Neleri Düzelti?

Yeni işletim sistemi güncellemesinin ilk olarak düzenlediği kısım, App Store şifre yönetimi bölümü oldu. App Store kilit şifresinin bozulmasına neden olan ve hemen her karakteri doğru şifre olarak algılayan güvenlik açığının kapatıldığı görüldü.

Güncelleme sonrasında, sürüm notları kısmında zaten Apple bunu belirtmişti ancak geliştiricilerde yaptıkları testlerde bu sorunun tamamen giderildiğini doğruladı. Marka tarafından yapılan açıklamalarda yer alan ve doğrulanan güvenlik iyileştirmelerinden birisi de işlemci güvenlik açıkları oldu. İşlemcilerde yer alan güvenlik açıkları içinde yeniden bir düzenleme yapıldı ve bu iyileştirme genel performans artışı da sağlamış oldu.

MacOS High Sierra 10.13.3

DNS ayarlarının değiştirilmesine neden olan yeni virüslere karşı da bazı düzenlemeler geldiğini gördük. Bu düzenlemeler ve iyileştirmelerde MacOS High Sierra 10.13.3 sürümüyle beraber gelen güvenlik iyileştirmeleri arasında yer aldı. Genel performans artışının sağlanmasının yanı sıra önemli güvenlik iyileştirmelerini de barındıran MacOS High Sierra 10.13.3 güncellemesini ise Mac cihazınızda yer alan uygulama mağazasından indirebilirsiniz. Güncelleme desteklenen cihazların tamamı için yayınlandı.

İlginizi Çekebilir: Siri Kullanıcı Sayıları Bir Hayli Arttı

İLGİLİ HABER:  Apple Koronavirüs için Bağış Yapma Hazırlığında

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?