macOS High Sierra 10.13.3 Beta 5 Güncellemesi Yayınlandı

0
38
macOS High Sierra 10.13.3

Bir süredir Apple’ın macOS High Sierra işletim sistemi için açıklar gündeme geliyor. Ortaya çıkan açıklarla beraber işletim sisteminin güvenlik konusunda soru işaretleri oluşturduğunu söylemek gerekli. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan App Store güvenlik anahtarının devre dışı kalması sorunundan sonra bugün itibariyle yeni bir güvenlik açığından daha söz etmiştik. Bugün ortaya çıkan sorun ise DNS üzerinden çalışan bir virüsün oluşturduğu sorunlardı. Apple’ın tüm bunlar için bir düzenleme yayınlaması bekleniyordu. Beklenen haber ise akşam saatlerinde geldi. macOS High Sierra 10.13.3 sürümü için yeni beta serisi yayınlandı.

Bakınız: macOS High Sierra için Önemli DNS Virüsü Ortaya Çıktı

macOS High Sierra 10.13.3 Beta 5 Sorunları Çözüyor Mu?

Çok yeni yayınlanan macOS High Sierra 10.13.3 sürümüyle beraber önemli değişiklikler yapılmış değil. Bu sürüm bahsettiğimiz gibi sorunları çözmeye yönelik olarak gelen, hata iyileştirmeleri yapan bir sürüm. Şu an için sadece geliştirici sürümleri yayınlandığı için net değil ancak bu sürümle beraber App Store güvenlik şifresi sorunu ortadan kalkıyor gibi gözüküyor.

macOS High Sierra 10.13.3

Ek olarak başka güvenlik açıkları da kapatılıyor. Özellikle işlemci güncellemesinden sonra ortaya çıkan birkaç önemli güncellemenin macOS High Sierra 10.13.3 beta 5 ile son bulacağı belirtiliyor. Başta da belirttiğimiz gibi bu sürüm hakkında ve kapatılan güvenlik açıkları hakkında daha fazla bilgi almak için en azından herkese açık sürümün yayınlanmasını beklemek gerekiyor. Sonrasında detaylar daha da fazla ortaya çıkacaktır. Herkese açık sürüm geldiğinde sitemizden bilgi paylaşımı yapacağız.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?