MacOS High Sierra 10.13.2 Güncellemesi Yayında! Gelen Yenilikler

0
60

Apple, dün itibariyle bir dizi güncelleme yayını yaptı. İlk olarak iOS 11 işletim sistemi için yeni bir güncelleme yayınlandığını gördük. Fakat bu güncelleme beklenen büyük güncelleme olmadı. Bunun yerine işlemci açıklarından dolayı erken bir güvenlik güncellemesi olan iOS 11.2.2 sürümünün yayınlandığı gördük. Aynı şekilde bir güncelleme daha yayınlandı. macOS High Sierra 10.13.2 sürümü olarak yayınlanan yeni güncellemede Mac modellerini işletim sistemi açısından güvenlik olarak desteklemiş oldu. Yeni güncellemenin ana yeniliklerinden söz edelim.

macOS High Sierra 10.13.2 Neler Getirdi?

Aslında başta da belirttiğimiz gibi bu seri güncellemeler, güvenlik güncellemeleri oldu. iOS 11.2.2 sürümünde olduğu gibi macOS High Sierra 10.13.2 güncellemesinde de ana amaç güvenlik oldu. Intel işlemcilerde yer alan güvenlik açıklarının ortaya çıkmasından sonra AMD ve ARM işlemcilerine kadar uzanana güvenlik açıklarını kapatan yeni sürüm, bazı iyileştirmeleri de kullanıma sundu.

macOS High Sierra 10.13.2

Güncellemenin en büyük yeniliği Safari yeni sürümü oldu. Bir yandan çekirdek bilgilerinin ele geçmesini engellemek için işletim sistemi düzeyinde iyileştirmeler yapılırken bir yandan da Javascript temelli güvenlik açıklarından etkilenmemek adına Safari tarayıcı da güncellendi. Hem macOS High Sierra 10.13.2 sürümüyle beraber hem iOS 11.2.2 sürümüyle beraber tarayıcının güncellendiğini belirtelim. Safari 11.0.2 sürümünde ise güvenlik açıklarına karşı ekstra bir koruma sunulmuş oldu.

Tüm özellikleriyle beraber ana güvenlik güncellemeleri olarak yayınlanan iki sürümü de şu an için indirmek mümkün. Hatta Apple’ın güncellemenin yüklenmesini önerdiğini görüyoruz. Güncellemenin yüklenmesinin ardından işlemci güvenlik açıklarına karşı güvenli bir sistem elde ediyorsunuz. Bu açıdan yeni güncellemelerin bir kademe daha önemli olduğunu vurgulamak gerekiyor. Özellikle Intel sistemleri için güncelleme şart.

İlginizi Çekebilir:  iOS 11.2.2 Güncellemesi Yayınlandı! Yenilikler Neler?

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?