macOS Catalina Çıkış Tarihi Açıklandı

0
225
macOS Catalina

iOS 13 final sürümü yayınlandı. Hemen sonrasında işletim sistemi iPadOS yayınlandı. Ardı ardına işletim sistemlerinin yayınlanmasına karşın Mac modellerinde kullanılacak olan macOS Catalina sürümü için henüz yayın yapılmamıştı. Final sürümünün çıkmamasına karşın macOS Catalina final sürümünün ne zaman yayınlanacağı konusunda da bir açıklama yapılmamıştı. Beklenen açıklama ise sonunda geldi.

macOS Catalina sürümünün ne zaman yayınlanacağı ortaya çıktı. Apple’ın internet sitesi üzerinden yapılan bilgilendirme sonrasında bu sürüme ne zaman ulaşacağımız konusunda da detayları öğrenmiş oldu. Hemen yeni işletim sistemi için detaylar söz edelim.

macOS Catalina Ne Zaman Geliyor?

Apple’ın resmi sitesinde bir düzenleme yapıldı. Yapılan düzenleme sonrasında Apple Arcade servisinin 4 Ekim’de macOS kullanıcıları tarafından da kullanılabileceğinin bilgisi verildi. Yeni servisin kullanılabilmesi için macOS Catalina final sürümünün yayınlanmış olması gerekiyor. Bu da güncellemenin 4 Ekim tarihinde sunulacağını ortaya çıkarmış oldu.

Bir yandan güncellemenin 4 Ekim tarihinde geleceği ortaya çıktı ancak bir diğer yandan ise yeni sürüm için geliştirmelerin devam ettiğini belirtelim. Öyle ki hala beta sürümleri yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak beta 8 sürümü yayınlandı. Genel beta sürümünde yayınlanan 8.versiyonun önemli bir değişiklik sunmadığını belirtelim.

macOS Catalina

Muhtemelen final sürümü için son hazırlık turlarının tamamlandığını görüyoruz. Yeni güncellemenin final serisinin yayınlanmasının ardından bu konuda çok daha fazla bilgi sahibi olacağı ancak, beta sürümlerinde yer alan değişikliklerin dışında bir değişiklik sunulması beklenmiyor. En azından ilk büyük güncellemeye kadar bu sürümde genel hatlarıyla bir değişiklik beklemiyoruz.

Geri kalan detayları öğrenmek için macOS Catalina sürümünün yayınlanmasını beklemek gerekecek. Güncelleme yayınlandığı zaman daha detaylı bilgi vereceğiz.

MacOS Catalina 10.15

Şu an için düzenlenen sayfaya göre, bu sürüm sonrasında Apple Arcade sisteminin Mac kullanıcıları tarafından da kullanılabileceğini söylemek yanlış olmaz. Sistemin nasıl farklılıklar içereceği konusunda çok fazla detayımız yok. Dediğimiz gibi final serisinin yayınlanmasını bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  Apple M1 İşlemcinin Desteklediği Uygulamalar - Tam Liste!

Güncelleme Alacak Olan Modeller

  • iMac, 2012 ve sonrası
  • iMac Pro
  • Mac Pro, 2013 ve sonrası
  • 12 inç MacBook
  • MacBook Air, 2012 ve sonrası
  • MacBook Pro, 2012 ve sonrası
  • Mac mini, 2012 ve sonrası

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?