macOS Catalina 10.15.6 Ek Yaması Yayınlandı – 2 Önemli Hata Giderildi

0
114
macOS Catalina 10.15.6

macOS işletim sistemi için bu hafta içerisinde Big Sur sürümünün herkese açık beta versiyonu yayınlandı. Beta programına kayıt olan herkes için Big Sur işletim sistemini deneme fırsatı doğdu ve bu sürüme daha fazla yönelme oldu. Fakat diğer taraftan şu an yayında oolan en güncel işletim sistemi macOS Catalina 10.15 için de destek devam ediyor. macOS Catalina 10.15.6 güncellemesi desteğin hala devam ettiğinin bir kanıtı.

Yayınlanan yeni güncelleme, tespit edilen 2 önemli hata için tamamen çözüm oluşturuyor. Güncellemenin yayınlanmasından sonra giderilen hatalara ve desteklenen cihazlara bakalım.

macOS Catalina 10.15.6 Yeni Yaması ile Düzelen Sorunlar

Yeni işletim sistemi sürümüyle beraber düzelen ilk hata, sanallaştırma uygulamalarında yaşanan hata oldu. Sanallaştırma uygulamalarını alta atıp yeniden ana pencereye çektiğiniz zaman yaşanan performans sorunları ve uygulamadan atmaya neden olan hatalar tamamen giderildi. Bunun dışında da sistem uygulamalarında yaşanan performans sorunları da giderildi.

İlk düzenleme, uygulama performanslarının sorunlarını gidermek oldu. Performans sorunlarının dışında 27 inç 5K ekranlı Retina iMac modelinin ekranında da yaşanan sorunlar giderildi. Ekranda renk solması sıkıntısı yaşanıyordu.

macOS Catalina 10.15.6

Uyku modunu açtığınız zaman, yeniden uyku modundan çıkış yaptığınızda ekranın renklerinin solduğu anlaşılıyordu. Renklerde bir sıkıntı oluyor ve ekran sanki güç tasarrufuna geçmiş gibi parlaklığını yitiriyordu.

macOS Catalina 10.15.6 yama sürümünün yayınlanmasıyla beraber bu sorun da ortadan kalktı. Mini düzenlemeler ve iyileştirmeler de var. Bunlar:

  • Yazılım güncellemesinden sonra bilgisayarın adının değişmesine neden olan hata giderildi.
  • USB farelerin ve diğer USB cihazların bağlantıların da yaşanan sorunlar giderildi.

Güncelleme Alan Cihazlar

  • MacBook Air 2012 ve sonrası
  • MacBook Pro 2012 ve sonrası
  • Mac mini 2012 ve sonrası
  • iMac 2012 ve sonrası
  • iMac Pro
  • Mac Pro 2013 ve sonrası
  • 12 inç MacBook
İLGİLİ HABER:  Apple Watch için İlk Kutu Açılımı

Düzenleme sonrasında pil konusunda iyileştirmeler olduğu da yazılıyor çiziliyor ama bunu konuşmak için çok erken. Testlerle beraber sonucu bekleyelim. Aynı şeyi iOS 13.6.1 için de söyledik.

Not: Daha önce bu sürüm yayınlanmıştı. Bu yayınlanan aynı sürümde ikinci düzenleme yaması oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?