macOS Catalina 10.15.6, Ara Güncellemeler Almaya Devam Ediyor

0
121
macOS Catalina 10.15.6

Apple yazılım güncellemelerinde ara güncellemelere çok önem vermiyor gibi bir izlenim oluşturuyor olsa da aslında ara güncellemelere bir hayli önemli görülüyor. Çünkü bu güncellemeler daha çok hataları gidermek için yayınlanan ve performans açısından yaşanan sıkıntıların önüne geçmek adına yayınlanan güncellemeler oluyor. Bu şekilde bir güncelleme olan macOS Catalina 10.15.6 sürümü ise şimdiye kadar markanın sunduğu seriler içerisinde en farklı olanlarından bir tanesi.

Farklı çünkü bu güncellemede üst üste yenilemeler yapılıyor. Güncellemenin yayınlandığını size duyurduğumuz zaman aylardan Temmuz ayıydı. Bu güncelleme hataları gideremedi ve sürüm numarası değiştirilmeden, macOS Catalina 10.15.6 adıyla ikinci bir yama yayınlandı. Bu da yaklaşık 1 ay kadar öncesindeydi.

macOS Catalina 10.15.6 Yamalanmaya Devam Ediyor

Bu ara güncelleme ile hatalar artık bitti düşüncesi oluştu ama yine hatalar ortaya çıktı. Yine macOS Catalina 10.15.6 adı değişmeden bir güncelleme daha geldi.

Güncelleme ile yine odaklanılan nokta hatalar oldu. İlk olarak Wi-Fi sıkıntısı giderildi. Wi-Fi bölümünde otomatik olarak bağlanma özelliğinde bir hata yaşanıyordu.

Ağ kayıtlı olsa ve otomatik bağlanma özelliği açık olsa bile bir türlü ağa bağlanamamakla sonuçlanan hata, yeni yama ya da ara güncellemesi ile giderildi. Artık kayıtlı olan ağlar için doğrudan bağlantı gerçekleşiyor.

macOS Catalina 10.15.6

Tabii ki tek sıkıntı da Wi-Fi sorunu olmamıştı. Bir de iCloud sorunu yaşanmaktaydı. iCloud doğru bir şekilde senkronize edilmiyordu ve genelde kullanıcılar hata mesajları alıyordu. Bu ve bunun gibi birkaç hataya daha neden olan macOS Catalina 10.15.6 sürümü düzeltilmiş oldu.

Güncelleme tüm kullanıcılara sunuldu ve sadece versiyon numarası değiştirildi. İlk güncelleme sonrasında versiyon 19G73 olarak açıklanmıştı. Sonrasında gelen yamada 19G2021 versiyon ile değişiklik yapıldı.

Şimdi bir kez daha versiyon değişikliği yapıldı. Şimdilik macOS Catalina 10.15.6 ek güncellemesinde herhangi bir hata gözükmüyor. Fakat 3 kez versiyonu değişen güncellemeden söz ediyoruz. Yine hata çıkma ihtimali var. Bir kez daha hata çıkarsa, bu sefer muhtemelen Apple’da sürüm değiştirecek ve yeni ara güncellemeye geçecektir.

İLGİLİ HABER:  Mac Mini İçin Yolu Sonu Gözüktü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?