macOS Catalina 10.15.3 Yayında – Değişiklikler Neler?

0
168
macOS Catalina 10.15.3

Apple 1 aylık aranın ardından yeni yazılım sürümlerini yayınladı. macOS Catalina 10.15.3 yeni yazılım sürümlerinden biri oldu. iOS 13.3.1 kadar konuşulmamış olsa da macOS Catalina 10.15.3 güncellemesinin de önemli yenilikler sunduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle cihazlarda performans artışı sağlayan özel bir modun kullanıma sunulduğunu da ekleyelim.

Genel olarak cihaz kararlılığını biraz daha arttıran işletim sistemi güncellemesinden ve bu güncellemenin nasıl yeni özellikler getirdiğinden söz edelim.

macOS Catalina 10.15.3 Neler Sunuyor?

Yeni sürümün en büyük değişikliği Pro Mode adı verilen bir mod oldu. Güncellemeyi alan cihazlara eklenen Pro Mode sayesinde, kullanıcılar fan hızı sınırlamasını ve enerji tasarrufu için yapılan sınırlamaları kaldırabiliyor.

Hem fan hızı sınırları hem de enerji tasarrufu sınırları kaldırıldığı için performans tam anlamıyla arttırılmış oluyor. Modu açtığınız zaman cihazın performansı genel olarak artmış olacak. Fakat Apple’ın uyarısına göre bu işlem pil ömrünü azaltabilir. Bunun dışında fan hızı sınırlaması olmadığı için fan sesinin de artması söz konusu olacak.

macOS Catalina 10.15.3

Bunun dışında macOS Catalina 10.15.3 sürümüyle beraber güvenlik yamaları sunuluyor ve genel bir performans düzenlemesi yapılmış durumda. Pro Display XDR için optimizasyonlar ve ekran düzenlemeleri de getiren ana güncellemenin, performans kısmında da yenilikleri söz konusu.

Tüm bu özelliklerle beraber desteklenen tüm cihazlar için yeni güncellemenin kullanımda olduğunu söylemek gerekiyor. Muhtemelen genel performans iyileştirmeleri ve güvenlik düzenlemeleri de bu sürüm içerisinde yer alıyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3 Güncellemesi Gelecek Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?