iOS 14’ün son betasıyla beraber diğer işletim sistemi sürümlerinin betaları da yayınlanmıştı. Derecelendirmesi ve testleri uzun süren yeni işletim sistemi betalarından birisi de MacOS Big Sur beta 3 oldu.

Mac serisi adına yayınlanan yeni beta sürümünde yer alan değişiklikler ilk etapta tespit edilememişti. Testleri bekledik ve geliştiricilerin neler açıklayacağını görmek istedik.

iOS’un yeni betası kadar olmasa da bu sürümde de değişiklikler olduğunu biliyorduk. Geliştiriciler nasıl değişiklikler olduğunu uzun bir bekleyiş süresinin arından yayınladı. İlk testler içerisinde tespit edilmiş olan tüm yenilikleri biz de bir araya getirdik.

Bakın: iOS 14 Beta 3 Yenilikleri, Hata Düzenlemeleri ve Tüm Bilinenler

MacOS Big Sur beta 3 Yenilikleri

Beta artılarını, daha doğrusu düzenlemelerini vereceğiz ama şunu bir daha belirteyim ki çok farklı şeyler beklemeyin. Beta 3 daha çok hataları çözsün diye yayınlanan bir güncelleme, iyileştirme oldu.

Yeni Pil Simgesi: Sistem tercihleri kısmına girdiğiniz zaman, pil simgesinin değiştiğini anlıyoruz. Pil simgesi daha ince ve daha şık.

MacOS Big Sur beta 3

Müzik Uygulaması Değişikliği: Müzik uygulamasındaki kontrol düğmelerinin tasarımlarının yenileneceği MacOS Big Sur beta 2 ile ortaya çıkmış ama tam bir değişiklik yapılmamıştı. Beta 3 ile yeni düğme tasarımları geliyor.

Müzik Uygulaması Simgesi: iOS 14 beta 3 yeniliklerinden bahsederken, müzik uygulamasının simgelerinin değiştiğini söylemiştik. Kırmızı ve beyaz renklerin hakim olduğu yeni bir simge tasarlanmış ve kullanıma sunulmuştu. Aynısı MacOs için de geçerli oldu.

Pil Kalan Süre Tahmini: Pil kalan süre tahminleri için bir öyle bir böyle bir gelişim var. MacOS Big Sur ile pil ömrü tahminleri açık konuma getirilmişti. MacOS Big Sur beta 3 ile kalan süre, pil ömrü tahminleri kaldırıldı. Bir hata mı yapıldı yoksa kasıtlı bir tercih mi yapıldı emin değiliz.

İLGİLİ HABER:  macOS Catalina 10.15 Maillerin Kaybolması Sorunu

Ses Düzenlemeleri: Ekran görüntüsü için ses efektlerinin terkrar değiştirildiği açıklandı. Deklanşör ses efekti iyileştirilmiş.

Geri kalan bölüm için MacOS Big Sur beta 3 başka bir yenilik getirmedi gibi duruyor. Ama yeni işletim sistemi sürümleri dipsiz bir kuyu gibi. Her an yeni bir şey bulabiliyorsunuz. Siz de bir yeniliğe denk gelirseniz yorum yazın.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?