Apple’ın yazılım güncellemelerine tüm hızıyla devam ettiğini görüyoruz. Şu sıralar iOS 12.3 güncellemesi üzerine çalışan markanın, hemen hemen aynı zamanlarda macOS 10.15 güncellemesini de yayınlaması bekleniyor. macOS 10.15 güncellemesinin yayınlanmasının ardından ise bu işletim sistemi sürümü için de çok önemli yeniliklerin gelmesi bekleniyor.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre belli başlı bazı iOS bilgileri macOS 10.15 işletim sisteminde boy gösterecek. Hemen yeni güncellemenin detaylarına geçelim.

macOS 10.15 Güncellemesiyle Neler Gelecek?

macOS 10.15 güncellemesi, arayüz kısmına daha fazla iOS özelliği eklemiş olacak. Güncellemenin getirdiği en büyük yenilik de bu olacak. Değişikliğin Siri kısıtlamalarını biraz daha kaldırması bekleniyor. Güncelleme sonrasında Siri kestirmeler özelliğinin arayüze ekleneceği belirtiliyor. Siri kestirmeler özelliği, sadece tek bir menü olarak kullanılmayacak.

Kestirmeler kısmının tüm özellikleriyle beraber kullanıma açıldığını göreceğiz. Yeni sürümle beraber kestirmeler özelliğinin dışında ekran saati özelliğinin de kullanıma girdiğini göreceğiz. Yine ekran saati bölümü için de özelleştirmeler kullanıma girmiş olacak.

macOS 10.15

Siri sınırlarının kalkacağı ve macOS işletim sisteminde daha işlevsel olarak Siri sanal asistan kullanımı sağlayacak olan macOS 10.15 sürümünün güvenlik konusunda da ekstra çözümler sunması bekleniyor. Fakat güvenlik konusunda tam olarak nasıl bir değişiklik olduğunu söylemek henüz mümkün değil. Kimlik bilgilerin görüntülenmesi için tarayıcı yönlendirmesinin iptal edilmesi, güçlendirilmiş olan şifre alanlarının sunulması gibi artılarda bekleniyor.

Muhtemelen WWDC 2019 etkinliğiyle beraber yayınlanması beklenen yeni sürümün daha ne gibi artıları olduğunu zaman gösterecek. Özellikle arayüz kısmında yapılacak olan değişiklikleri merakla bekliyoruz. Belki bu kısımda önemli tasarım değişikliklerini görmek de mümkün olabilir. Dediğimiz gibi dikkat çekici değişiklikler ve düzenlemelerin geleceği kesin.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?