MacOS 10.12.2 Pil Yüzdesi Görüntüsü Tekrar Nasıl Açılır?

0
871
MacBook Pil Süresi

Apple geçtiğimiz haftalarda tüm işletim sistemleri için beklenen eni güncellemelerini yayınladı. Apple tarafından yayınlanan yeni güncellemelerle beraber gerek iOS işletim sisteminde gerekse de MacBook bilgisayarlarda kullanılan MacOS işletim sisteminde birçok değişiklikte kullanıcılara sunuldu. iOS 10.2 güncellemesi bu noktada Apple’ın beğenilen güncellemelerinden biri olurken bir diğer güncelleme olan MacOS 10.12.2 serisinde yer alan güncellemeler ise belli özellikleri ile Apple’ın eleştiriler almasına neden oldu.

Apple’ın bu konuda en çok eleştiri almasına neden olan yeniliklerden biri ise Apple’ın MacBook bilgisayarları için yayınlanan güncellemeden sonra pil yüzdelerini kaldırması olmuştu. Zira sistemde pil sorunu yaşandığını belirten ve pilin erken bittiği iddia eden kullanıcıların yorumlarından sonra ise böyle bir adım atılması Apple’ın ciddi oranda eleştirilmesine neden oldu.

MacOS 10.12.2 Sonrası Pil Yüzdesini Geri Getirme

Apple’ın bu adımının epey eleştirilmesine rağmen markanın bir türlü bu konuda geri adım atmaması ise uygulama geliştiricilerini harekete geçirdi. Talebin oldukça fazla olmasından sonra birçok uygulama geliştirici pil yüzdelerini geri getirecek bir uygulama üzerinde çalışmaya başladı.

coconutBattery

Nitekim çok uzun süre geçmeden beklenen haberde geldi. 3.parti uygulama geliştiricileri tarafından yayınlanan yeni uygulama sayesinde artık MacBook Pro bilgisayarlarınız için yeniden pil yüzdesini görüntüleyebileceksiniz. Bunun için yayınlanan uygulama ise coconutBattery programı. Tamamen ücretsiz olarak yayınlanan program sayesinde pil yüzdenizi yeniden görebiliyorsunuz.

Programın kullanımı da oldukça basit. Sadece ücretsiz olarak programı indirip yüklemenizin ardından coconutBattery sekmesi araç çubuğu bölümüne de ekleniyor. Bu bölüm üzerinden uygulamayı açarak pil kullanım durumunu ve pil yüzdenizi net bir şekilde görebiliyorsunuz. MacBook pil yüzdenizi görüntülemenizi sağlayacak olan yeni uygulamaya gösterilen ilgide şimdiden oldukça fazla. Uygulamanın ücretsiz olmasının da bu durum üzerinde etkisi büyük. Fakat tüm bunlarla beraber Apple’ın konu hakkına nasıl bir karar alacağı da merak konusu. Zira coconutBattery sonrasında Apple’ın yeni bir güncelleme ile pil durumunu yeniden sunması da beklenebilir.

İLGİLİ HABER:  MacBook Pro Pil Sorunu Çözüme Kavuştu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?