Apple şüphesiz pek yakında Mac’lere Touch ID özelliğini getirecek. Evet bu düşünce hayal değil. Ancak şu an ki Mac’iniz ile kilidinizi açmak için o sıkıcı harf ve sayıları girmek istemiyorsanız bu uygulama tam size göre: MacID

MacID, iPhone Bluetooth LE üzerinden Mac kilidini açmaya yarayan 4 $’lık bir uygulama. Eğer Mac’inizi iPhone cihazınız üzerinde seçip Touch ID üzerinde herhangi bir parmağınızı yerleştirerek basit kilit kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Sadece 20 saniyede kurulumun nasıl gerçekleştirildiğini aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

MacID Bluetooth LE kullanır. Böylece Mac ve iPhone şifrenizi kullanacağınız zaman birbiri ile eş zamanlı çalışabiliyor. Touch ID iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile uyumlu ve artık çoğu kişi Touch ID kimliğine sahip. Bu sebeple uygulamayı Mac’iniz varsa kullanmanız işinize yarayacaktır. iPhone 4s ya da 5 ile de uygulamaya kullanabilirsiniz ancak bu Touch ID kimliği olmadan anlamsız olacaktır. Ayrıca Touch ID donanımlı iPad üzerinde de uygulamayı çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz.

Uygulama: https://itunes.apple.com/gb/app/macid-for-ios/id948478740?mt=8&uo=4

İLGİLİ HABER:  Haftanın En İyi iOS Uygulamaları ve Oyunları (17 – 18 Mart)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?