Apple, Mac modelleri için bazı önemli sistemler sunarak, diğer markaların önüne geçmeye çalışıyor. Bu sistemler genelde kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak üzerine kurulu. Yani asıl amaç kullanıcıların, cihazlarını daha işlevsel olarak kullanmak. Bu özelliklerden birisi de Mac’e Dön özelliğiydi. “Back to My Macservisi olarak bilinen bu servisle beraber Apple’ın kullanıcılarına işlerini kolaylaştıracak sistemler sunduğunu görüyoruz. Birazdan sistem hakkında daha fazla bilgi vereceğiz ancak şimdilik bu sistem için kötü haberden söz edelim.

Mac’e Dön Sistemi Kaldırılacak?

Son olarak geçen sene tanıtılan MacOS High Sierra işletim sisteminde karşımıza çıkan Mac’e Dön özelliği, yeni işletim sistemi sürümüyle beraber son bulacak. MacOS Mojave işletim sistemiyle beraber bu sistem son bulacak. Yeni MacOS işletim sisteminin ilk beta sürümü yayınlandığı zaman, zaten bu özelliğin kullanımdan kaldırıldığını görmüştük.

Mac'e Dön

Haliyle beklenti, Mac’e Dön özelliğinin tamamen geri planda kalacağı ve son bulacağı olmuştu. Şimdi ise bunu destekleyen uyarılar gösterilmeye başlandı. Apple son beta sürümünden sonra Mac kullanıcılarına bu yönde uyarılar göstermeye başladı. Bu uyarıların hemen ardından ise yardım sayfası üzerinden bir bildirim yayınlandı. Tüm bu açıklamalarla beraber Mac‘e Dön sistemine yeni işletim sistemiyle beraber son verileceği resmiyet kazanmış oldu.

Mac’e Dön Ne İşe Yarıyordu?

Şimdi dilerseniz sistemin ne işe yaradığından kısaca söz edelim. En kısa özetle Mac’e Dön sayesinde, kullandığını Mac cihazınızdan diğer Mac cihazlarına bağlantı kurabiliyordunuz. Sistemin yerine ise yeni alternatifler geliyor. iCloud Drive ve Apple Remote Desktop özellikleriyle beraber Apple’ın yeni sistemlere geçiş yapacağını da öğrenmiş olduk. Mac kullanıcılarının değişiklikleri ne kadar benimseyeceğini ise tartışılır. Önemli olan yeni sistemlerin ne kadar başarılı çalışacağı.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?